Seniori, Vijesti

Brujićev spas u zadnji čas

Objavljeno: 31. 08. 2013. u 15:11   /   Autor:   /   komentari (0)

Samobor-Dugo-SeloU 2. kolu 3. HNL središte Samoborci su na svom igralištu u Hebrangovoj dočekali neugodno Dugo Selo.

Momčad koja ih je i u prošlom prvenstvu rastužila (pogodak Benkovića) pokazala se i u ovoj utakmici kao vrlo zahtjevan protivnik koji je držao pobjedu „u džepu“ doslovno do zadnje minute kada se „ukazao“ Nikica Brujić. Sudeći po svemu viđenom, upravo se remi čini i kao najrealniji ishod ove utakmice…

Trener Bašić odlučio se za sljedeću početnu postavu: Bašić – Rubinić, Ivkovčić, Ivanić, Grgečić – Guliš, Kotarski, Brujić, Nimac – Puškarić, Bencalić.

Dugoselski trener Igor Kovačević opredijelio se za ovih jedanaest: Nevistić –Stanić, I. Filipović, Krajnović, Pavlić – Martić, Prskalo, E. Filipović, Ivančević – Guja, Vidović

Pred stotinjak gledatelja sudila je sutkinja Silvija Makar iz Zaboka.
Evo i najznačajnih trenutaka ove zanimljive nogometne predstave:

8′ – Nimac u prvoj velikoj šansi za domaćine. Izlazi sam pred vratara Nevistića, no dugoselski vratar je uspješniji.
16′ – Puškarić kreće prema golu, za dres ga vuče Pavlić i opravdano dobiva žuti karton.
17′ – 0:1 – Brzonogi napadač Dugog Sela Ćiril Guja prima loptu na desnoj strani, „lomi“ svog čuvara, a onda upućuje precizan centaršut na drugu vratnicu. Tu loptu smiruje Marko Prskalo i mat je neizbježan. Bašić mora po loptu u mrežu, gosti imaju pogodak prednosti.
20′ – Bencalić pokušava sa 16 metara – neuspješno.
22′ – Brujić gubi duel na centru igrališta, gosti brzopotezno prosljeđuju loptu do Rajka Vidovića, srećom po domaće golgeter gostiju nije u čistoj poziciji da opasno priprijeti Bašiću.
25′ – žuti karton zarađuje Martić, beskompromisno udara po nogama samoborskog kapetana Nikicu Brujića.
27′ – Brujić u skoku u šesnaestercu gostiju, na njega nasrću dva gostujuća igrača, sutkinja Makar ostaje nijema iako se čini da je mogla pokazati na jedanaesterac.
33′ – Ivančević s desne strane upućuje centaršut, Vidović puca glavom, bez većih problema za Bašića.
35′ – Ivanić pokušava s velike udaljenosti, bezopasno po gol gostiju.
36′ – Bencalić gubi loptu od Stanića, a ovaj dugom paralelom pronalazi Guju, ostalo je tek na poluprilici.
37′ – Kotarski dobiva žuti karton zbog starta na Guji.
40′ – Filipović lucidno „izbacuje“ Guju, ovaj kreće sam prema Bašiću, puca, no domaći vratar je na visini zadatka. U nastavku akcije gosti izvode korner, a lopta na kraju dolazi do Vidovića koji promašuje s nekoliko metara.
41′ – Bencalić oštro puca s ruba kaznenog prostora, golman gostiju siguran.
43′ – I Bencalić se upisuje u bilježnicu sutkinje Makar (žuti karton), bespotreban prekršaj na centru igrališta.
46′ – umjesto Pavlića ulazi Lukić.
50′ – Prskalo upućuje udarac visoko preko gola.
52′ – Bencalić se odjednom našao sam pred vratima Dugog Sela, na nesreću po domaće navijače lopta ne odsjeda na pravom mjestu.
53′ – žuti karton za E. Filipovića.
55′ – gosti kreću prema vratima Samobora (2 na 1), no krajnji udarac Guje Bašić lako hvata.
56′ – oštar centaršut Puškarića s desne strane, gostujuća obrana otklanja opasnost u posljednji tren.
56′ – Bencalić prolazi lijevom stranom, lijevom nogom vraća povratnu loptu, no izostaje prisustvo njegovih suigrača..
57′ – Ivančevićev centaršut predstavlja se kao potencijalna opasnost za Bašića, lopta ispada iz ruku i odlazi u korner.
61′ – Nimac s ruba šesnaesterca lijevom nogom, nedovoljno opasno za Nevistića.
65′ – kakva glupost Eugena Filipovića! Iako je već imao javnu opomenu, nakon zvižduka sutkinje napucava loptu i biva isključen iz igre. Samobor ima igrača više!
67′ – Guliš se s gotovo 40 metara odvažuje na udarac, nedovoljno precizno.
68′ – elegantni solo prodor Nikice Brujića ostaje bez konkretne završnice.
74′ – izlazi Rubinić, ulazi Matošević.
75′ – izlazi Vidović, ulazi Borovčak.
77′ – Matošević dobiva javnu opomenu (oštar prekršaj nakon kojeg su strasti uzavrele).
80′ – Puškarić za Bencalića, čini se da gostima nema spasa, no topnik domaćih puca visoko preko gola.
83′ – trener Bašić uvodi Filipa Škvorca (izlazi Puškarić).
85′ – Cindrić umjesto Prskala.
86′ – velika šansa za domaće. Bencalić odlično puca s ruba šesnaest metara, no njegov udarac vratar gostiju odbija u korner.
90′ – nakon centaršuta Grgečića i velike gužve u šesnaestercu lopta dolazi do Nikice Brujića koji se nalazi sam ispred nebranjene mreže. 1:1!
90′ – posljednja promjena u sudačkoj nadoknadi (izlazi Bencalić – ulazi Kostanjski)