HNS

Dvoransko PH Veterana HNS-a

Objavljeno: 16. 02. 2015. u 15:38   /   Autor:   /   komentari (0)

U organizaciji Komisije za veteranski nogomet Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza u Rovinju je održano 13. dvoransko prvenstvo veterana HNS-a.

U svom voditeljskom debiju, Krešimir Čivrag doveo je veterane Sesvete Sava Sport do titule, pobijedivši veterane Zagorec Krapina u finalnom susretu 2:0. Iako su startali porazom u svojoj skupini, izgubivši od momĉadi GOŠK Kaštel Gomilica rezultatom 2:1, prošli su skupinu kao najbolja drugoplasirana momĉad! Od ĉetvrtzavršnice, veterani Sesvete Sava Sport više nisu prepuštali ništa sluĉaju te su sa dvije pobjede, u četvrttfinalu Neretva Metković 4:0 i u polufinalu Velebit Benkovac 3:1, došli do finala. U finalu su bili konkretniji, odmorniji i odluĉniji od momĉadi Zagorca te zgodicima Zorana Sedlara i Tomislava Gričaradošli do potpuno zaslužene pobjede i nove titule (treće u posljednje ĉetiri godine)!

U susretu za treće mjesto GOŠK Kaštel Gomilica bila je bolja od momĉadi Velebit Benkovac rezultatom 2:1!

Za najboljeg igraĉa prvenstva proglašen je Sergej Jakirović iz pobjedniĉke momĉadi, najbolji vratar jeJosip Goričan (Zagorec Krapina), dok je najbolji strijelac Marko Zadro iz momĉadi GOŠK Kaštel Gomilica sa 12 postignutih zgoditaka.

Sve utakmice prvenstva na kojem je sudjelovalo 18 momĉadi odigrane su u sportskoj dvorani Valbruna sport u Rovinju! Za istaknuti je, kako su posljednjeg dana od prvenstva odustale momĉadi Hrvatski dragovoljac AG Siget Zagreb i Hajdin CB Relax Cret, iako su prijavili sudjelovanje te su momĉadi u njihovim skupinama morale igrati po dvije nokaut utakmice! Na kraju prvenstva na vrlo korektnom ponašanju i odliĉnom nogometu zahvalio se predsjednik Komisije veteranskog nogometa Petar Jurčević kao i izaslanik Izvršnog odbora HNS-a i koordinator za Nogometno središte Rijeka, Miroslav Uljan, koji su ujedno čestitali najboljim momčadima i pojedincima.

Rezultati po skupinama:

SKUPINA A:

Neretva Metković – Banzogo Šibenik 4-0 (Mijoć (2), Veraja, Martinac // -), Banzogo Šibenik – Neretva Metković 1-7 (Filipović // Mijoć (2), Veraja (2), Martinac, Sprĉić, Galov)

REDOSLIJED: 1. Neretva (Metković) 6 (11-1), 2. Banzogo (Šibenik) 0 (1-11)

SKUPINA B:

Tekstilac Ravnice M-Transporti Zagreb – Jadran Poreĉ 3-0 (Legac, Moĉibob, Likar // -), Vinjani (Donji Vinjani) – Tekstilac Ravnice M-Transporti Zagreb 0-3 (- // Rupić (2), Pavić), Jadran Poreĉ – Vinjani (Donji Vinjani) 3-2 (Vokić (2), Šuran // Lonĉar, Buljan)

REDOSLIJED: 1. Tekstilac Ravnice Zagreb M-Transporti 6 (6-0), 2. Jadran Poreĉ 3 (3-5), 3. Vinjani Donji Vinjani 0 (2-6)

SKUPINA C:

Velebit Benkovac – Vatrogasac Brezova 4-1 (Šimunac, Miletić, Perica, Lonĉar // Krznar), Vatrogasac Brezova – Velebit Benkovac 2-3 (Vukić, Ĉrnjević // Lonĉar, Pešut, Šimunac)

REDOSLIJED: 1. Velebit Benkovac 6 (7-3), 2. Vatrogasac Brezova 0 (3-7)

SKUPINA D:

Zrinski-Ozalj Ozalj – Konavljanin Ćilipi 4-1 (Pospišil (2), Mrzljak (2) // Mario Matić), Radnik VG (Velika Gorica) – Zrinski-Ozalj Ozalj 0-1 (- // Vuković), Konavljanin Ćilipi – Radnik VG (Velika Gorica) 6-3 (Novak (2), Grbić (2), Sebastijan Matić, Klaić // Klaić-ag, Modlic, Balić)