Samobor – Dugo Selo 2:4

Objavljeno: 18. 04. 2015. u 23:28   /   Autor:   /   komentari (0)

I u 23. kolu III HNL-zapad nogometaši Samobora ostali su praznih ruku, i to drugi puta uzastopno na domaćem travnjaku. Odlična momčad Dugog Sela, koju uspješno vodi nekoć prvoligaški igrač Milivoj Bračun, sasvim je nadigrala samoborske prvotimce, i zasluženo osvojila vrijedne gostujuće bodove.

Od prve minute susreta gosti su zaigrali čvrsto i kombinatorno, pa je već u 2. minuti Kovačevićev udarac sa samo 5 metara čudesno obranio domaći vratar Bašić. Međutim drugi Kovačevićev udarac, osam minuta kasnije, završava u Bašićevoj mreži i gosti vode. Filip Škvorc u 13. minuti prima loptu na 18-tak metara s desne strane i odličnim volej udarcem donosi izjednačenje Samoborcima, ali do poluvremena gosti ponovo vode, i to pogotkom iz opravdano dosuđene najstrože kazne u 40. minuti, pri čemu je domaći golman Bašić zaradio crveni karton.

To je bio prijelomni trenutak utakmice, jer se domaći u nastavku susreta nisu mogli ravnopravno nositi s goropadnim i vrlo opasnim napadačima Dugog Sela. Od 68. do 71. minute Nemanić svojim drugim golom, te Skorin , podižu gostujuću prednost na nedostižnih 1:4, da bi Filip Kostanjski lijepim zgoditkom u 79. minuti samo ublažio poraz domaćina. Prije toga Samobor je ostao sa 9 igrača, jer je “pocrvenio” i Igor Horvat nakon neopreznog i grubog starta na protivničkog igrača s leđa. Tako je domaći trener Sven Raić ostao bez dva važna prvotimca pred slijedeće gostovanje u Rijeci, kod drugoplasirane ekipe prvenstva Rijeke II.

SAMOBOR – DUGO SELO 2 : 4

18.04.2015., SC Samobor, Samobor. Gledatelja: 100
Suci: Diego Biljuh, Marko Balen, Adrijano Delač
Četvrti sudac: Marko Linić