3hnl_zapad

Seniori  NK Samobora

Rang natjecanja: 3. HNL zapad

Treća hrvatska nogometna liga, treća je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu. Ligom, odnosno skupinama, rukovodi Hrvatski nogometni savez putem Nogometnih središta HNS-a. Odluku o organizaciji vođenja pojedine skupine donosi Izvršni odbor HNS-a. Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.

Raspored utakmica utvrđuje se ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice i to najkasnije 20 dana prije kalendarom predviđenog početka natjecanja. Kalendar natjecanja donosi Izvršni odbor HNS-a, a na prijedlog Stručne komisije i Natjecateljske komisije. Na prvenstvenim utakmicama Treće Hrvatske nogometne lige, klubovi su obvezni započeti utakmicu s najmanje tri (3) igrača starosti do 21 godine. U natjecanju Treće Hrvatske nogometne lige, dopušten je nastup najviše dva (2) igrača stranih državljana na utakmici. Prvaci skupina Treće HNL igraju kvalifikacije po jednostrukom bod-sustavu na neutralnom terenu. Dva prvoplasirana kluba iz kvalifikacija ulaze u Drugu HNL.

Natjecanje u 3. Hrvatskoj nogometnoj ligi zapad, organizira i vodi Hrvatski nogometni savez, Nogometno središte Rijeka. Više o Nogometnom središtu Rijeka pogledajte ovdje. Trenutnu tablicu lige, rezultate i raspored utakmica pogledajte ovdje.

Igrači Seniorske selekcije NK Samobora – Sezona 2016/2017.

DATUM ZADNJEG OSVJEŽAVANJA PODATAKA:  31. Ožujak 2017.

Brujić Nikica

Rođen 21.09.1986.