Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Segesti naslov jesenskog prvaka nakon pobjede kod Gaja

Objavljeno: 26. 11. 2012. u 17:43   /   Autor:   /   komentari (0)

Igor PrijićZavršen je prvi dio sezone u 3. HNL Središte. Naslov jesenskog prvaka uzela je Segesta koja je na kraju ostvarila četiri boda prednosti nad drugoplasiranim Trnjem…

Vrapče nastavlja s lošim igrama u posljednjih nekoliko kola te je upisalo već treći poraz u nizu. Zaostatak za vodećom Segestom tako je narastao na deset bodova što Vrapčance već sada polako udaljuje od borbe za prvo mjesto. Treći uzastopni poraz stigao je na gostovanju u Samoboru gdje je istoimeni domaćin slavio s minimalnih 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 32. minuti kada je Filip Škvorc nadmudrio vratara gostiju Žankarla Šimunića.

Trnje je i drugo kolo u nizu ostalo bez pobjede, ovaj puta na gostovanju kod Maksimira. S dva uzastopna kiksa, Trnjani su omogućili Segesti da na zimsku pauzu ode s lijepih četiri boda prednosti. U susretu protiv borbenog Maksimira nije viđen posebno dobar nogomet, a nakon susreta na terenu je ostao ležati Brazilac Anderson koji je vozilom hitne pomoći prevezen u bolnicu. Treba spomenuti i kako su domaćini susret završili s igračem manje nakon što je u 82. minuti drugi žuti karton zaradio Kotoraš.

Lekenik je na svom travnjaku ugostio momčad Tekstilca koja je potvrdila dosta dobru formu. U izravnom dvoboju za šesto mjesto, nije bilo pobjednika i susret je završen s 1:1. Gosti su poveli već u 15. minuti pogotkom Mihovila Geljića, a taj zaostatak domaćin nije uspio anulirati sve do posljednjih deset minuta. Tada je Josip Celčić uspio svladati Tomislava Kunu i donijeti Lekeničanima bod.

Iako je uspjelo postići čak dva gola s igračem više i doći do vodstva 3:1, Dugo Selo nije izdržalo na gostovanju u Stupniku i domaćin je na kraju odnio remi 3:3. U sadržajnoj utakmici u 26. minuti Štulec je doveo Stupničane u vodstvo da bi već u sljedećoj minuti poravnao Rajko Vidović. U 35. minuti Monar zarađuje drugi žuti karton, međutim i s čovjekom manje Dugo Selo odlazi na 3:1 zahvaljujući golovima Matije Micića i Patrika Konaja. Ipak, nisu gosti izdržali s desetoricom, Štulec je smanjio u 63. minuti da bi u sudačkoj nadoknadi Ivan Zelenika izjednačio na 3:3.

Segesta je uspješno odradila gostovanje kod posljednjeplasiranog Gaja i pobjedom 2:1 potvrdila naslov jesenskog prvaka. Sasvim zasluženo jer su Siščani od dolaska Ivice Vidovića Capella pokazali najviše, a s njegovim dolaskom se raspucao i Igor Prijić, Mario Garba je dostigao fizičku pripremljenost i momčad je dokazala da je najkvalitetnija u ligi. Gaj je pružio dobar otpor i nije upisao visok poraz, međutim već u prvih 20 minuta Prijić je s nova dva gola odveo Segestu do 2:0 i domaćinu znatno otežao posao. Smanjio je do poluvremena Sedak, ali više od toga Gaj nije mogao.

U gradskom derbiju Trešnjevka je u Grabi ugostila Dubravu, a susret je privukao 400 gledatelja, više nego što ponekad prati i naše prvoligaše. Pobjednika i pogodaka nije bilo, a gosti su najveću priliku za pobjedu propustili u posljednjih deset minuta kada nisu realizirali jedanaesterac.

Težak poraz upisao je Vrbovec na gostovanju u Bistri. Domaćin je slavio s čak 5:1 protiv gostiju koji su jedno od najvećih razočaranja prvog dijela sezone. Već na poluvremenu je Bistra imala 2:0 pogocima Žigera i Strjačkog da bi Drago Papa na startu drugog dijela smanjio na 2:1. Ipak, nije to pomoglo Vrbovčanima, vrlo brzo su se ponovno našli u visokom zaostatku, a susret su završili s pet lopti u mreži. Još dva pogotka postigao je junak susreta mladi Zvonimir Žiger, a jedan Strjački.

Udarnik je rutinski stigao do pobjede u Bedenici protiv Strmca 3:0. Već u prvom poluvremenu je sve bilo jasno. Prvo je Udarnik poveo u 30. minuti preko Japeca da bi dvije minute kasnije vratar domaćina Malogorski skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton, Igor Mostarlić povisio na 2:0 i Kurilovčani su došli nadomak tri boda. Konačnih 3:0 postavio je u završnici susreta Josip Mlinarić.

Branimir Korać |  sportnet