Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Samoborcima samo bod protiv Vrbovca

Objavljeno: 19. 03. 2013. u 17:24   /   Autor:   /   komentari (0)

samobor_vrbovec19032013U zaostaloj utakmici 18. kola III HNL-središte nogometaši Samobora odigrali su neodlučenih 1:1 protiv momčadi Vrbovca.

Nakon početnog pritiska gostiju i dva dalekometna projektila Darka Čordaša koji je u prijelaznom roku pritupio Vrbovcu, Samobor uspostavlja terensku ravnotežu, no izuzetno težak teren onemogućuje tečnu igru. Vratari su gotovo besposleni jer napadači jednostavno ne ulaze u prilike za postizanje pogodaka.

Konačno, u 33. minuti Josip Nimac iznenada izbija sam pred golmana Vrbovca Ivana Jurić-Barea, školski ga zaobilazi, no kad su svi očekivali da će loptu plasirati u praznu mrežu ona mu bježi s noge u gol-aut. Tako je upropaštena jedina izgledna prigoda za vodstvo Samobora u prvom dijelu utakmice, a dvije minute prije kraja poluvremena dobrim je udarcem sa 20-tak metara priprijetio kapetan domaćih Nikica Brujić, no njegova je lopta otišla samo par centimetara izvan gola. Nakon odmora gosti kreću agresivnije i odlučnije, pa nakon pogreške obrane Samobora u 56. minuti dolaze u vodstvo. Sam je pred Bašićem ostao Mario Pavec i rutinirano pogodio za 0:1. No u 65. minuti ipak izjednačenje nakon odličnog prodora Kotarskog po lijevom krilu uslijedio je ubačaj u gostujući peterac, a tamo je nespretno reagirao stoper Vrbovca Mlinarić i pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Igra se potom malo zaoštrila, zaredalo je nekoliko žutih kartona a Igor Horvat mogao je dobiti i crveni zbog jednog pogibeljnog starta na gostujućem igraču, no sudac Krečak mu je progledao kroz prste i “nagradio” ga samo žutim. Na kraju rezultat je potpuno realan s obizrom na prikazanu igru obje momčadi, a više razloga za zadovoljstvo imaju nogometaši Samobora jer su zadržali četiri boda prednosti pred Vrbovčanima na prvenstvenoj ljestvici.

U drugoj, odgođenoj utakmici 18. kola Udarnik je poražen na svom travnjaku od jesenskog prvaka Segeste 0:1.

Mislav Maroević |  radiosamobor.hr