Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Samobor nosi bod iz Trnja

Objavljeno: 24. 03. 2013. u 17:17   /   Autor:   /   komentari (0)

samobor_trnje032013Samoborci iz Trnja nose veliki i potpuno zasluženi bod, nakon utakmice u kojoj je Trnje izgubilo možda i ključna dva boda u utrci sa Segesetom za prvo mjesto.

Konačan rezultat može biti iznenađenje samo za one koji nisu bili na utakmici. Po sniježnim uvjetima koji su više nalikovali prosincu, a ne kraju ožujka gosti su se odlično snašli i stigli do prednosti u samom začetku susreta. Nimac je proigrao Brdarića koji je iz blizine smireno ubacio loptu u mrežu.

Nedugo zatim dvoboj je mogao potpuno otići na stranu Samobora. Ćuk je krenuo sam prema golu Trnja, ali je traljavom reakcijom upropastio stopostotnu prigodu. Kazna za spomenuti promašaj stigla je u razmaku od samo tri minute, a u glavnoj ulozi bio je najbolji igrač domaćina Ivan Horvat. Spomenuti veznjak prvo je u 25 minuti iskosa s desne strane naciljao lijevi donji kut, a tri minute kasnije Horvat je s desetak metara pogodio desni donji kut, nakon što je lopta sretno promijenila smjer i ušla u mrežu. Ipak osam minuta prije kraja Žuti su nagrađeni za dobru igru kada je Brdarić udracem glavom poslao loptu pod gredu, uz malu pomoć obrane Trnjana.

– Samobor je zasluženo osvojio bod. Nakon vodstva morali smo i trebali prelomiti utakmicu, a kada to nismo učinili sustigla nas je kazna. Bez obzira na kiks prvenstvo je još dugo i ništa nije odlučeno, iako je jesno da je Segesta u velikoj prednosti – istaknuo je trener Trnja Franjo Pužin.

3.HNL Središte 19. kolo,

TRNJE – SAMOBOR 2:2

ZAGREB: Igralište Trnje. Gledatelja 200.
Sudac: Emir Trklja (Petrinja).

STRIJELCI: 0:1 – Brdarić (9), 1:1 . Horvat (25), 2:1 – Horvat (28), 2:2 – Brdarić (82)

TRNJE: Arežina, Prgomet, Jurin (Slatina), Brkić, Cmrečnjak, Vukadin, Maslač Horvat (Krajina), Tadić, Rihtar, Trgovčević (Magdić). TRENER: Franjo Pužin.

SAMOBOR: Bašić, Pavlović, Novoselec, Nimac, Ivkovčić, Ivanković, Puškarić, Salopek, Ćuk, Grgečić, Brdarić. TRENER: Stjepan Bašić

IGRAČ UTAKMICE: Filip Brdarić.

 

Kazimir Guberina | foto: Marijan Pošta | Sportnews