Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Samoboru samo bod protiv Tekstilca

Objavljeno: 01. 04. 2013. u 16:20   /   Autor:   /   komentari (0)

samobor_tekstilac_01042013U 20. kolu III HNL-središte nogometaši Samobora osvojili su samo bod protiv Tekstilca Ravnice, iako su veći dio utakmice bili dominantniji i opasniji.

Na krilima izuzetno razigranog Ivana Puškarića koji je lomio protivničku obranu kako je htio, naši su nogometaši propustili nekoliko odličnih prilika za postizanje pogodaka, a najizgledniju nije uspio realizirati kapetan Nikica Brujić u 21. minuti kad se nakon savršenog dodavanja Puškarića našao oči u oči s vratarom Tekstilca Kunom, no pucao je neobjašnjivo loše.

Promašaje Samobora gosti su kaznili u 44. minuti kad je mrežu Bašića pogodio Toš koji je poslije slobodnog udarca s dvadesetak metara ostao usamljen na domaćem petercu i lako poentirao. U drugom poluvremenu Samobor je pojačao napade prema gostujućim vratima no vratar Tekstilca Tomislav Kuna branio je i nemoguće. Ipak, u 70. minuti najbolji igrač utakmice Ivan Puškarić slalomom ala Kostelić provozao je cijelu gostujuću obranu i konačno zabio izjednačujući zgoditak.

Do kraja susreta sijevalo je sa svih strana prema golu Tekstilca no mreže se više nisu tresle, a gosti su čak mogli i pobijediti da je stopostotnu šansu par minuta prije kraja realizirao Ivanković. Šteta zbog propuptene pobjede kojom bi Samobor preskočio Tekstilac na tablici, a ove izgubljene domaće bodove igrači Stjepana Bašića pokušat će nadoknaditi na gostovanju u Dugom Selu iduće subote.

3.HNL Središte 20. kolo, 01. 04. 2013, 16.00 sati,

NK Samobor – NK Tekstilac 1:1 (0:1)

SAMOBOR – Igralište: Gradski stadion , Gledatelja: 100.
Sudac: Zvonimir Marić (Vrbovec), Pomoćnici Fabijan Šekerija (Velika Gorica) i Lada Rojc (Velika Gorica), Četvrti sudac: Matija Pajvot (Vrbovec), Delegat: Igor Banek (Novaki).

STRIJELCI: 44′ Luka Toš, 71′ Ivan Puškarić

SAMOBOR: Goran Bašić, Igor Horvat, Luka Novoselec, Dario Salopek, Matej Ivkovčić, Tomislav Ivanković, Ivan Puškarić, Josip Nimac, Franjo Kotarski, Nikica Brujić, Matija Grgečić, Ivan Štefković, Filip Brdarić. TRENER: Stjepan Bašić

TEKSTILAC RAVNICE: Tomislav Kuna, Domagoj Raić, Toni Mandir, Andrija Prpić, Karlo Stošić, Mihovil Geljić, Ivan Đurić, Željko Legac, Luka Toš, Antonio Halilović, Petar Mioković, Marko Baron, Matej Magdić, Josip Gusković. TRENER: Željko Radišić

 

Mislav Maroević | radiosamobor.hr