Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Segesta pobjednički kroz Samobor

Objavljeno: 18. 04. 2013. u 15:31   /   Autor:   /   komentari (0)

Nogometna srijeda bila je nesretna za nogometaše Samobora koji su u zaostalom 16. kolu III HNL-središte poraženi na domaćem travnjaku od vodeće momčadi lige Segeste iz Siska.

Presudio je zgoditak prvog topnika lige Igora Prijića, kojemu je jučerašnji pogodak bio ukupno 29 u prvenstvu. Veći dio utakmice Samobor je bio ravnopravan Segesti, no nisu nogometaši Stjepana Bašića stvorili ni jednu izglednu priliku za matiranje gostujućeg vratara Nemeca. Segesta se ipak pokazala za nijansu kvalitetnijom momčadi i opravdala ulogu prvog favorita za osvajanje naslova prvaka. U redovima Samobora za jučerašnju izvedbu svi igrači zaslužuju pohvale, prvenstveno zbog silnog htijenja i borbenosti, dok je kreacijom u momčadi Segeste odskakao omaleni ali nezaustavljivi Mario Garba. Bolji od ostalih u momčadi iz Siska bili su strijelac Igor Prijić i nesebični asistent Saša Šest.

U ostalim jučerašnjim utakmicama Maksimir je u zagrebačkom derbiju porazio Tekstilac, a Vrbovec je odnio sva tri boda iz trešnjevačke Grabe. Lekenik i Dugo Selo odigrali su neodlučeno, a bodove su podijelili i Gaj i Dubrava, te Udarnik i Vrapče. Bistra je savladala drugoplasirano Trnje, dok je Stupnik nadvisio Strmec iz Bedenice.

Zaostala utakmica 16. kola III HNL Središte između NK Samobor i HNK Segesta odigrana je u srijedu, 17. travnja s početkom u 16 sati.

NK Samobor – HNK Segesta 0:1

Samobor, Gradski stadion

SUCI: Matej Varga (Zagreb), Ivan Budimir (Zagreb), Dražen Mandir (Zagreb), Mario Jelić (Zagreb) Delegat: Branko Kralj (Sveti Ivan Zelina)

STRIJELCI: Prijić (’65)

SAMOBOR: Goran Bašić, Igor Horvat, Luka Novoselec, Josip Nimac, Matej Ivkovčić, Ivan Puškarić, Matija Grgečić, Nikica Brujić, Filip Brdarić, Tomislav Ivanković, Franjo Kotarski, Dario Salopek, Robert Tolić . TRENER: Stjepan Bašić

HNK SEGESTA: Luka Nemec (vratar), Marin Tabaković, Josip Vidović, Josip Duvnjak, Josip Zeba, Marko Svetopetrić, Marko Ćurić, Ivan Lovrić, Mario Garba, Viktor Špišić, Igor Prijić, (Dean Dolenčić, Filip Nemec, Filip Križe, Jurica Marčinković, Dino Eberl, Saša Šest, Alban Morina). TRENER: Ivica Vidović

Mislav Maroević |  radiosamobor.hr