Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Igor Prijić prvi topnik III lige

Objavljeno: 06. 06. 2013. u 14:57   /   Autor:   /   komentari (0)

Igor PrijićU nedavno završenom prvenstvu III HNL-središte titulom najboljeg strijelca okitio se Igor Prijić, napadač prvaka Segeste iz Siska, koji je postigao 37 golova, od Segestinih 80, dakle skoro polovicu.

Taj sjajni golgeter rođen je u Osijeku, a igrao je i u reprezentivnom dresu Hrvatske, u selekcijama U-18 i U-19.

U prvoligaškom je društvu debitirao 24. rujna 2011. godine u momčadi Osijeka, i odmah zabio prvijenac protiv Intera iz Zaprešića. Nedugo kasnije iz neobjašnjivih razloga Osječani su se odrekli njegovih usluga, i stigao je u Segestu pokazavši da se uistinu radi o rasnom strijelcu. Na utakmici protiv Dubrave 12. rujna prošle godine Prijić je postigao rekordno brzi hat-trick, utrpavši Dubravašima tri gola za samo 3 minute i 45 sekundi!
Prijićev istančani njuh za pogotke sigurno će puno značiti Segesti i u predstojećim kvalifikacijama za II ligu, a hoće li i iduće sezone nositi dres Sisčana za sad je nepozneto, jer ponude mu, nakon izvrsne sezone, stižu sa svih strana.

Od samoborskih nogometaša najviše zgoditaka u prošloj sezoni zabio je Tomislav Ivičić koji je odigrao samo jesenski dio, a protivničke je vratare matirao 10 puta. Drugi najefikasniji Samoborac bio je Filip Brdarić sa 9 golova, slijedi Nikica Brujić sa 8 pogodaka, Matija Grgečić sa 4 gola, te Ivan Puškarić i Franjo Kotarski koji su zabijali po 3 puta.

Evo liste najboljih golgetera III HNL-središte u prošlom prvenstvu:

37 golova – Igor Prijić (Segesta)
22 gola – Željko Štulec (Stupnik)
16 golova – Ivan Horvat (Trnje)
15 golova – Ivan Zelenika (Stupnik)
14 golova – Matej Dumbović (Udarnik)
12 golova – Tomislav Borovčak (Vrbovec)
11 golova – Marko Tadić (Trnje), Matija Micić (Dugo Selo), Saša Šest (Segesta)
10 golova – Ivan Lucijan Gorički (Strmec), Rajko Vidović (Dugo Selo),
Tomislav Ivičić (Samobor), Tomislav Kovačev (Maksimir)
9 golova – Filip Brdarić (Samobor), Josip Gusković (Tekstilac),
Serafin Palić (Dubrava), Tomislav Žuljević (Maksimir),
Zvonimir Žiger (Bistra)

Mislav Maroević |  radiosamobor.hr