Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Brujić spasio bod

Objavljeno: 27. 10. 2013. u 19:23   /   Autor:   /   komentari (0)

3417059U odličnoj utakmici odigranoj jučer na Gradskom stadionu u Samoboru, nogometaši Samobora osvojili su jedan bod, protiv vrlo raspložene momčadi Španskog.

Najzaslužniji za “povratak iz mrtvih”, nakon rezultatskog zaostatka od dva gola bio je kapetan Samobora Nikica Brujić, koji je krasnim pogotcima spriječio poraz domaćina.

A igrao je pod temperaturom, bez poštenog treninga u proteklih nekoliko dana, budući da ga je napala ozbiljna viroza. No kapetan je ipak odlučio zaigrati, i još jednom je dokazao da zasluženo nosi kapetansku vrpcu.
Gosti su već u prvom poluvremenu mogli voditi s barem dva gola prednosti, no vratar Bašić ponovo je čudesno branio svoju mrežu i fantastičnim reakcijama obeshrabrivao napadeče Španskog. Samobor je u prvih 45. minuta imao samo jednu ozbiljniju prigodu, no mladi Škvorc nije se najbolje snašao pred golom sigurnog Domjanovića.

U nastavku susreta gosti dolaze u vodstvo u 52. minuti pogotkom Anića iz neposredne blizine, a samo 6 minuta kasnije postižu i drugi pogodak, kad je na izvrsno dodavanje Topića, Krešo neobranjivo pogodio donji desni ugao Bašićeve mreže. I kad smo pomislili da će Samoborci do kraja potonuti, sijevnula je kontra koju je poveo Miroslav Pejić. Savršeno je poslužio do tada malo vidljivog Brdarića, a ovaj je školski, iz prve proslijedio loptu do Brujića, koji se ušetao u šesnaesterac gostiju i rutinirano zabio za smanjenje vodstva. Šest minuta prije kraja susreta novi nalet Samobora, po lijevom se krilu sjurio Grgečić i majstorski centrirao loptu na rub šesnaesterca, a Brujić ju iz punog trka glavom šalje u mrežu Španskog.

Uslijedili su novi napadi Samobora, no potpuni se preokret ipak nije dogodio. Na kraju je trener Bašić opravdano prigovorio sutkinji Makar iz Zaboka da je prerano odsvirala kraj utakmice, jer uopće nije bilo sudačke nadoknade, a u drugom je dijelu obavljeno čak 5 zamjena igrača. Možda se sutkinji pokvario sat, no mora se priznati da je tijekom utakmice svoj posao odradila vrlo dobro.