Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Samoborci startaju u Novigradu

Objavljeno: 18. 07. 2014. u 21:38   /   Autor:   /   komentari (0)

ill01Na jučerašnjem Plenumu klubova III HNL-zapad održanom u prostorijama GNK Dinamo u Maksimiru, odlučeno je da trećeligaška prvenstvena karavana kreće 30. kolovoza. Nogometaši Samobora u prvom kolu gostuju u Novigradu Istarskom, kod momčadi koja je prošle sezone osvojila drugo mjesto u svojoj skupini 3. lige.

Uz Novigrad su na travnjaku pravo igranja u novoformiranoj III HNL-zapad izborili i Opatija, Krk, Jadran iz Poreča i Mladost iz Fažane, ali što zbog neprimjerenih uvjeta, a što zbog financijskih nemogućnosti nisu dobili licencu za zelenim stolom.

Novigrađani su, inače lani po prvi puta u klupskoj povijesti osvojili Kup Istre, pobijedivši u finalnoj utakmici porečki Jadran, a isti su uspjeh ponovili i ove godine kad su u finalu bili bolji od ekipe Funtane.  Zimus je Novigrad senzacionalno trijumfirao i na Istria Winter Cup-u, u konkurenciji europskih prvoligaških momčadi, a u završnom su susretu nadvislili slovenski Zavrč. Prve violine ekipe Novigrada su ubojiti strijelci Sandro Ugrina (16 golova u 21 utakmici) i Paolo Grbac (15 golova u 24 utakmice), a trener im je nekadašnji poznati prvoligaški nogometaš Damir Milinović.  Klupski budžet za jednu sezonu iznosi više od milijun kuna, a igrači su pravi profesionalci koji treniraju dva puta dnevno.

U svlačionici Samobora za sada nema novih lica, iako klupska Uprava intezivno pregovara s nekolicinom nogometaša koji bi trebali predstavljati pojačanja. Imena se javno ne spominju dok pregovori traju, no uspjeli smo doznati da trener Raić svakako želi osnažiti kadar s jednim pouzdanim golmanom, stoperom, vezistom i napadačem. Prvu prozivku bi samoborski prvotimci trebali imati 22. srpnja i tada ćemo vjerojatno doznati  više o mogućim pojačanjima.

Povjerenik za natjecanje u novoj sezoni III HNL-zapad je Branko Kajfeš, disciplinski sudac Arno Mladinić, povjerenik za suđenje Mirko Holsinger, a tehnički tajnik Zvonko Sobol.

Evo i rasporeda 1. kola III HNL-zapad koje se igra 30. kolovoza:

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2014-08-30 end=2014-09-01 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

2. kolo – igra se 06. rujna a parovi su slijedeći:

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2014-09-05 end=2014-09-07 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]