Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Odlični Samobor nadmašio Zelinu i Klas

Objavljeno: 04. 08. 2014. u 21:35   /   Autor:   /   komentari (0)

samobor-zelina-4-757-x-507-750x400Nogometaši Samobora odigrali su tijekom vikenda dvije kontrolne utakmice tijekom priprema za početak prvenstva u III HNL-zapad. U subotnjem su suretu pobijedili bivšeg drugoligaša Zelinu s vrlo uvjerljivih 4:1, a na nedeljnoj matineji (igralo se od 10 sati ujutro), nadvisili su međužupanijskog ligaša Klas iz Mićevca rezultatom 2:1!

Trener Samobora Sven Raić može biti itekako zadovoljan prikazanom igrom svojih nogometaša, koji su se znatno više trudili nego li u prvoj pripremnoj utakmici protiv Bregane, a osobito raduje povratak Antonia Mišure u samoborski dres, jer s njime će obrana znatno ojačati, a vezna linija postati puno kombinatornija. Protiv Zeline prvo ime utakmice bio je Filip Škvorc za kojeg nije bilo izgubljene lopte, a uz to je i dva puta matirao protivničkog vratara, dok je protiv Klasa dominirao Mišura izvrsnim postavljanjem u igri i rutinerskom mirnoćom u predaji lopte. Isprobao je trener Raić nekoliko raznih taktičkih varijanti u oba susreta, i posebno nam se dopala Guliševa igra u napadačkom dijelu, te agilnost i neprelaznost Ivkovčića u obrani, a i Kostanjski se prilično iskazao kako borbenošću, tako i realizatorskim sposobnostima.

Slijedeći pripremni ogled Samobor će odraditi protiv druge momčadi zagrebačkog Dinama, i to u srijedu 6. kolovoza na Gradskom stadionu u Samoboru. Utakmica počinje u 17 sati i 30 minuta, a ulaznica košta simboličnih 10 kuna. Budući da se Dinamo B od ove sezone i u prvenstvu nadmeće s našim nogometašima, bit će zanimljivo vidjeti što naši dečki mogu protiv zagrebačkih profesionalaca.