Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Odigrano prvo kolo 3. HNL zapad

Objavljeno: 31. 08. 2014. u 08:00   /   Autor:   /   komentari (0)

Untitled-1Odigrano je premijerno kolo III HNL Zapad. Po tri pobjede na strani domaćina i gostiju te dva remija obilježili su premijeru. Novigrad je visokom pobjedom protiv Samobora najavio novu dobru sezonu.

Milinovićevi nogometaši poveli su već u četvrtoj minuti. Ugrina je prošao dvojicu po strani, a onda na drugoj vratnici pronašao Tataru koji je neumoljiv s osam metara – 1:0. Dvije minute kasnije vodstvo je udvostručeno nakon što je Ugrina ušao u šesnaesterac i smireno pogodio pokraj Ilića. U 19. minuti Beblek brani jedanaesterac Brujiću, a u 36. minuti Vrdoljak je srušen u šesnaestercu nakon čega je Ugrina sigurno realizirao poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

Samobor je u drugo poluvrijeme svjesno ušao samo sa željom da primi što manje pogodaka. U 69. minuti pomalo konfuzna situacija. Mišura primjetno ruši Vrdoljaka u šesnaestercu, a sudac Čuljak isključuje napadača Novigrada zbog drugog žutog kartona, odnosno simuliranja.

Ipak, to gostima i nije značilo previše jer je pet minuta kasnije Kristijan Glavaša preciznim udarcem povisio vodstvo domaćih da bi u 86. minuti Tatar asistirao Ugrini za konačnih 5:0.

Na Maksimiru, ispred uobičajenog broja od 300 gledatelja, GNK Dinamo II slavio je protiv Stupnika rezultatom 4:2. Poveli su već u 16. minuti kada je pogodak zabio mlađi brat Alena Halilovića, Tibor. Preokret Stupnika „ishodovali“ su Filip Perić u 37. minuti te Filip Luter u 45. minuti. Domagoj Vlak vratio je u 55. minuti na 2:2, a Badji i Cekici su do kraja rješili pitanje pobjednika.

U Sv. Ivan Zelini Rijeka II slavila je također s dva pogotka razlike. Bagadur je pogodio za 0:1, a Marciuš za 0:2. Ovčar je smanjio iz jedanaesterca u 36. minuti, a konačnih 1:3 djelo je dvostrukog strijelca Ricarda Bagadura u 89. minuti.

Zagrebački derbi između Vrapča i Dugog Sela završio je bez pogodaka, a u Krapini je Dubrava slavila pogocima Brekala i Karamatića. Za Zagorec zabio je Matko.

U Vrbovcu je domaćin pobijedio Maksimir 2:0, a oba pogotka stigla su poslije udaraca Josipa Gegića. HAŠK je poražen na domaćem travnjaku od Španskog 1:4, a do 53. minute već je bilo 0:2 nakon pogodaka Salopeka i Švigira. Smanjio je Krajačić iz jedanaesterca, a do kraja još su za goste zabili Družić i Šolčić.

Elvis Uravić / istrasport.eu

Rezultati 1. kola 3. HNL zapadna skupina

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2014-08-30 end=2014-09-01 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

Trenutna tablica 3. HNL zapadna skupina

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

Raspored utakmica 2. kola 3. HNL zapadna skupina

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2014-09-05 end=2014-09-07 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]