Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Samobor dva puta vodio pa remizirao

Objavljeno: 16. 11. 2014. u 22:27   /   Autor:   /   komentari (0)

U 13. kolu III HNL-zapad nogometaši Samobora odigrali su neodlučeno protiv zagrebačkog Trnja, iako su tijekom susreta dva puta vodili.  Bez obzira na činjenicu da je ekipa Trnja u Samobor stigla kao četvrtoplasirana, s čak 11 bodova više od naših nogometaša, očekivali smo pobjedu samoborske momčadi, jer jedino se trijumfima na domaćem terenu može osigurati ostanak među trećeligašima.

No Samoborci su ponovo rezultatski podbacili, i tako se spustili na pretposljednje mjesto na tablici. Dok je prvo poluvrijeme proteklo u izrazitoj terenskoj nadmoći Samobora, pa i završilo vodstvom domaće momčadi 2:1, u drugom dijelu utakmice Samoborci su ostali bez snage, a gosti preuzeli konce igre. Nije prvi puta da naši nogometaši “padaju” u drugom dijelu susreta, pa se postavlja pitanje jesu li dovoljno kondicijski pripremljeni? Ili je problem u neredovitosti treniranja pojedinih prvotimaca?

Kvalitetu za igranje u trećoj ligi Samobor sigurno ima, iako bi nam itekako dobro došla pojačanja u stoperskoj liniji, veznom redu, i u napadu. No i s trenutnim sastavom Samobor je mogao i više i bolje u dosadašnjem tijeku prvenstva. Naravno, izgledi za ostanak u ovom stupnju natjecanja nipošto nisu izgubljeni, unatoč pretposljednjem mjestu na ljestvici, ali u proljeće bi klupska uprava obavezno trebala zaoštriti konkurenciju u svlačionici, i dovesti dva-tri istinska pojačanja.

Do kraja jesenskog dijela naše nogometaše očekuje još gostovanje u Maksimiru kod druge momčadi Dinama,  gdje je objektivno teško očekivati išta osim što časnijeg poraza, te domaća dvoboj sa Zelinom u kojem je imperativ pobjeda.

Rezultati 13. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2014-11-14 end=2014-11-17 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

Raspored 14. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2014-11-21 end=2014-11-24 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]