Newsletter prijava

Seniori

Generalka protiv Naftaš Ivanića završena remijem

Objavljeno: 23. 02. 2015. u 22:25   /   Autor:   /   komentari (0)

U posljednjoj provjeri pred proljetni nastavak prvenstva u III HNL-zapad nogometaši Samobora remizirali su protiv člana JNŽL Naftaš Ivanića rezultatom 1:1. Igralo se na poprilično teškom travnjaku igrališta u Domaslovcu, kako bi samoborski travnati tepih ostao sačuvan za proljetnu premijeru, iduće subote, protiv jesenskog viceprvaka Novigrada.

Gosti iz Ivanića, koji se natječu dvije lige niže od Samobora, bili su odličan sparing partner nogometašima trenera Svena Raića, a samoborski prvotimci propustili su realizirati brojne prilike za pogotke. Jedini precizan bio je Filip Žaja, koji je zatresao mrežu Naftaša u 70. minuti utakmice.

Najveće zimsko pojačanje u redovima Samobora, svakako je prvoligaški vratar Goran Bašić koji se vratio u klub nakon polugodišnjeg izbivanja, a obrana je dodatno učvršćena dolaskom Marka Zemana, pouzdanog stopera koji je prve nogometne korake napravio u NK Samoboru.  Vezna linija, a osobito napad, slabije su karike samoborskog trećeligaša, osobito kad zbog kartona i ozlijeda nedostaju standardni prvotimci, pa se samo možemo nadati da će naši nogometaši u proljeće biti efikasniji nego jesenas. Koliko su zapravo spremni za nastavak prvenstva vidjet ćemo već u subotu 28. veljače kad im u goste stiže drugoplasirana ekipa lige Novigrad.  U prvom dijelu prvenstva baš su Istrijani našim dečkima nanijeli jedan od najtežih poraza (5:0), pa eto prilike da im Samoborci uzvrate, ako ne istom rezultatskom mjerom, a onda barem osvajanjem domaćeg troboda.

Utakmica Samobor – Novigrad igra se na Gradskom stadionu u Samoboru u subotu 28. veljače od 15 sati. Navijači dođite bodriti naše dečke u borbi za prve proljetne bodove.