Newsletter prijava

Seniori

Proljetni start protiv jesenskog viceprvaka

Objavljeno: 26. 02. 2015. u 22:03   /   Autor:   /   komentari (0)

U subotu 28. veljače počinje proljetni dio prvenstva III HNL-zapad, a nogometaši Samobora dočekuju jesenskog viceprvaka, momčad Novigrada.  Gosti iz Istre jesenas su na svom terenu nanijeli našim nogometašima jedan od najtežih poraza, bilo je čak 5:0, a u Samobor, prema najavama, stižu osvojiti nove bodove.

Mađutim, kako nam je rekao trener Samobora Sven Raić, i njegovi su puleni spremni za pravi prvenstveni “fajt”, te silno motivirani uzvratiti gostima za jesensku rezultatsku “pljusku”.  U odnosu na prvi dio sezone Samobor je jači za odličnog vratara Gorana Bašića, čuvara mreže prvoligaške kvalitete, te vrlo pouzdanog stopera Marka Zemana, a i prva špica Filip Brdarić najavljuje efikasnije proljeće, odnosno više pogodaka u protivničkim mrežama. Tijekom zimske stanke klub su napustili Antonio Mišura i Renato Mihelčić, dva standardna prvotimca prošle jeseni, no trener Raić nakon odrađenih priprema smatra da Samobor ne mora strahovati za ostanak u trećeligaškom društvu.  Bude li proljetos kapetan Nikica Brujić na visini zadataka, a uz njega odlični Matej Ivkovčić,  iskusni Igor Horvat, te uvijek pouzdani Zvonimir Guliš,  Domagoj Hasan, Filip Kostanjski, Matija Grgečić i Filip Škvorc, onda se i nama čini da ćemo i iduće sezone u Samoboru sigurno gledati trećeligaški nogomet.

Utakmica Samobor – Novigrad igra se u subotu 28. veljače od 15 sati, pa iz kluba pozivaju vjerne navijače da dođu u što većem broju bodriti samoborske nogometaše.

 

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]