Newsletter prijava

Foto, Seniori

Nesretni poraz na proljetnoj premijeri

Objavljeno: 28. 02. 2015. u 22:28   /   Autor:   /   komentari (0)

Na startu proljetnog dijela prvenstva u III HNL-zapad nogometaši Samobora doživjeli su domaći poraz od jesenskog viceprvaka Novigrada rezultatom 0:1! Prema prikazanoj igri Samoborci su zaslužili barem neodlučeno, no nisu uspjeli realizirati nekoliko lijepih prilika, od kojih se najveća ukazala sredinom drugog poluvremena kad je Brdarić ukrao loptu zadnjem čovjeku gostujuće obrane i krenuo prema protivničkim vratima, ali umjesto da povratnom loptom posluži usamljenog suigrača,  iz gotovo mrtvog kuta pucao je u vratara Bebleka. Odmah potom gosti su uzvratili brzom kontrom i u stopotstonoj prigodi našao se njihov vođa navale Ugrina, no vratar Samobora Bašić briljantnom je reakcijom spriječio pogodak.

Utakmica je odlučena u 65 minuti, poslije vrlo sumnjivo dosuđenog slobodnog udarca na 20-tak metara od samoborskih vratiju. Izveo ga je Matija Čakarun, a lopta je nakon njegovog udarca okrznula jednog igrača u “živom zidu”, promijenila smjer i završila u donjem lijevom kutu domaće mreže pored nemoćnog vratara Bašića. Nakon toga Samoborci kreću u nove juriše prema golu gostiju, ulažu maksimum htijenja i napora kako bi izjednačili, no to im na žalost ne polazi za nogom do zadnjeg zvižduka slabog suca Čuljaka iz Zagreba.

Kod domaćih svi igrači zaslužuju velike čestitke za trud, zalaganje i prikazanu igru, a posebno stoperski dvojac Ivkovčić i Zeman, pokretljivi i kombinatorno raspoloženi veznjaci Brujić, Krizmanić i Hasan, te super sigurni vratar Bašić. U momčadi Novigrada bolji od ostalih bili su vratar Beblek, te Batelić, Mijoković i opasni Ugrina.

Nastave li tijekom proljeća samoborski nogometaši s ovakvim igrama ostanak u trećoj ligi neće biti upitan. U slijedećem kolu Samoborci gostuju kod Zagorca u Krapini.

U 16. kolu III HNL-zapad, kojim je započeo proljetni dio sezone, najefikasniji su bili nogometaši Dubrave čiji su strijelci četiri puta “probušili” mrežu krapinskog Zagorca.  Sigurnu pobjedu ostvarila je i druga momčad Rijeke na svom travnjaku protiv Zeline, dok su svi ostali susreti završeni tijesnim rezultatima.

Iznenađenje kola priredio je znatno oslabljeni Stupnik koji je vodećoj ekipi lige Dinamu II otkinuo jedan bod. U zagrebačkom derbiju Špansko i HAŠK su odigrali bez pobjednika, a Vrbovec je odnio sva tri boda s gostovanja u Maksimiru. Druga momčad Istre nadvisila je zagrebačko Trnje, a Dugom Selu je jedan pogodak bio dovoljan za trobod protiv Vrapča.

 

Rezultati 16. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-02-28 end=2015-03-02 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

 

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

 

Raspored utakmica 17. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-03-06 end=2015-03-09 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=-]

 
nk_samobor_novigrad

 
nk_samobor_novigrad1

 
nk_samobor_novigrad2

 
nk_samobor_novigrad3