Newsletter prijava

Seniori

Samobor – Vrbovec 0:1

Objavljeno: 14. 03. 2015. u 17:39   /   Autor:   /   komentari (0)

Još jednu gorku “pljusku” opalili su nogometaši Samobora svojim navijačima u današnjem susretu 18. kola III HNL-zapad protiv susjeda na tablici Vrbovca. Izgubili su dvoboj “bez ispaljenog metka” i svoje izglede za ostanak u trećeligaškom društvu sveli na puku teoriju. Presudio im je pogodak najopasnijeg Vrbovčana Josipa Gegića, koji je u 70. minuti nakon brze kontre lako savladao vratara Bašića, ostavši potpuno sam na 5-6 metara ispred samoborskih vratiju.

Zaigrao je Samobor bez pet standardnih prvotimaca jer su Makarun, Vrančić, Hasan i Guliš odrađivali “žuticu”, a prvi strijelac Škvorc je ozlijeđen, no bez obzira na taj hendikep, igrači su djelovali prilično mlako i bezidejno, posebice u pokušajima osmišljavanja napadačkih akcija. Zbog takvog pristupa izostale su i bilo kakve šanse za pogodak, sve do završnice susreta kad su Brdarić i Brujić promašili izjednačenje. Gosti su pak imali tri tz. stopostotne šanse tijekom utakmice, a jednu su uspjeli realizirati što im je na kraju donijelo vrijednu pobjedu, i povećanje prednosti pred Samoborcima na punih 8 bodova. Osim toga domaći su nogometaši neobjašnjivo puno griješili u dodavanjima, a najiskusniji igrači Brujić i Horvat nisu bili na uobičajenoj razini.

Sutkinja utakmice Marija Jurinić pojedinim je pogrešnim odlukama na štetu domaćina prilično iziritirala publiku i trenera Raića koji je nakon jednog oštrijeg prigovora zaradio isključenje. I njeni pomoćnici Mrkoci i Sokolić malo su “navlačili” za goste, no najiskrenije govoreći sudačke greške nisu presudile ovaj susret, nego prvenstveno slabo izdanje domaćih nogometaša.

U naredna tri kola Samoboru slijede okršaji s drugim “davljenicima”. Najprije gostujemo kod HAŠK-a na Peščenici, zatim smo domaćini Španskom, te potom idemo na noge Maksimiru. Ako se samoborski strijelci pod hitno ne probude, jer u prva tri proljetna kola nisu postigli ni jedan pogodak, onda iduće sezone u Hebrangovoj sigurno nećemo gledati trećeligaški nogomet.

Nakon subotnjeg domaćeg poraza od Vrbovca nogometaši Samobora spustili su se na pretposljednje mjesto prvenstvene ljestvice, s četiri boda viška u odnosu na Zelinu, i dva boda manje od Maksimira, koji ih je preskočio zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nad Španskim. Drugoplasirani Novigrad je odnio trobod iz Stupnika zgoditkom njihovog najubojitijeg strijelca Tatara, s lider prvenstva Dinamo B odigrao je neodlučeno u Vrapču.

HAŠK je izborio bod na teškom gostovanju kod Dubrave, Zagorec se netaknute mreže vratio u Krapinu iz Rijeke, a Dugo Selo je na svom travnjaku mimimalno savladalo Trnje. Pravi potop doživjela je Zelina u Puli, jer su joj nogometaši Istre B utrpali pola tuceta golova.

 

Rezultati 18. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-03-14 end=2015-03-15 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

 

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

 

Raspored utakmica 19. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-03-20 end=2015-03-22 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=-]