Newsletter prijava

Seniori

Gostujući trobod za novo ohrabrenje

Objavljeno: 06. 04. 2015. u 12:51   /   Autor:   /   komentari (0)

Nogometaši Samobora na veliku su subotu osvojili velika tri boda gostujući kod Maksimira u 21. kolu III HNL-zapad.

Utakmica je inače odigrana po kišovitom vremenu pred vrlo malim brojem gledatelja. Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu priliku i to odmah stopostotnu je imao Maksimir u 20. minuti; Bočkaj je lijepo uposlio Špišića koji je izašao sam pred vratara Bašića i slabo pucao. Bašić je obranio, iako bi se baš od Špišića očekivalo da sigurno iskoristi ovakvu priliku. Tri minute kasnije Bočkaj je izveo udarac iz kuta, najviši u skoku je bio Majić i pucao glavom malo pored stative.

Maksimir je u 36. minuti imao najveću moguću priliku – jedanaesterac. Hasan je na rubu šesnaesterca srušio Bočkaja, a sudac Biljuh pokazao na bijelu točku; sam Bočkaj je izveo jedanaesterac, a vratar Bašić se dobro ispružio i odbio loptu u stativu.

Ta promašena prilika će se pokazati kao prevelik šok koji će okrenuti utakmicu u korist Samobora. U 39. minuti nakon ubačaja iz prekida Brdarić udarcem glavom pogađa prečku, a iz odbijanca Drmić brani Regovićev udarac iz blizine. U zadnjim minutama su se navijači Maksimira pribojavali primljenog pogotka prije poluvremena, ali se upravo to i dogodilo – Samobor je izveo brzi protunapad po desnoj strani na kraju kojeg je gostujući kapetan i bivši Maksimirac, Nikica Brujić, ubacio loptu na drugu stativu gdje se dobro snašao Antonio Regović i pogodio suprotnu stranu mreže.

U prvoj polovici drugog poluvremena se Maksimir dobro držao, pa je nakon prilike Samobora i netočnog udarca glavom Ivkovčića dvaput zaprijetio. U 54. minuti nakon akcije Špišića i Kima, Božić s vrha šesnaesterca puca pored stative, a desetak minuta kasnije Bočkaj s desne strane izlazi sam pred Bašića no njegov udarac je otišao malo pored desne stative.

Gosti su danas bili posebno opasni iz prekida, a tako su i postigli svoj drugi pogodak u 75. minuti koji je i odlučio pobjednika – Guliš je izveo udarac iz kuta, a Marko Zeman je bio najviši i udarcem glavom pogodio mrežu. Nekoliko minuta kasnije Drmić brani Brujićev udarac, ali nije mogao ništa napraviti u 82. minuti – nakon još jedne brze akcije gostiju po lijevoj strani, niska lopta je ubačena na prvu stativu gdje se na pravom mjestu našao Filip Škvorc i potvrdio visoku pobjedu.

Da poraz ne bi izgledao previše ružno, Maksimir je postigao počasni pogodak preko Marka Puškarića koji je krasno pogodio suprotni kut gostujuće mreže.

/preneseno s web stranice Nogometnog kluba Maksimir/

maksimir-samobor_14-15_02

MAKSIMIR – SAMOBOR 1:3

Igralište Bosutska ulica, Zagreb, Gledatelja: 51

Suci: Diego Biljuh, Dražen Petrović, Tomislav Golub, četvrti sudac: Sandro Veggian

Strijelci: 0:1 Regović 45′, 0:2 Zeman 75′, 0:3 Škvorc 82′, 1:3 Puškarić 84′

MAKSIMIR: Drmić, Božić, Babić, Špišić, Perić, Bundavica, Lee, Majić, Jeong, Bočkaj, Kim (od 76′ Puškarić)

Trener: Saša Milaimović

SAMOBOR: Bašić, Hasan, Vrančić, Zeman, Ivkovčić, Škvorc (od 85′ Žitković), Regović (od 65′ Kostanjski), Brujić, Brdarić, Guliš, Horvat

Trener: Sven Raić

 

Rezultati 21. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-04-04 end=2015-04-06 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

 

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

 

Raspored utakmica 22. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-04-10 end=2015-04-13 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=-]