Newsletter prijava

Seniori

HNK Rijeka II – Samobor 5:1

Objavljeno: 29. 04. 2015. u 16:31   /   Autor:   /   komentari (0)

Druga momčad prvoligaša Rijeke nastavila je uspješan niz u Trećoj HNL – zapad, i na igralištu u Žuknici rezultatom 5:1 porazila Samobor. Unatoč brojnim izostancima (Kokorović, VIdas, Bajić, Rebernik, Dangubić), momčad Ivice Kuleševića ozbiljno je pristupila utakmici i već u prvih 20 minuta stekla prednost. Najprije je Furijan sjajno pogodio iz slobodnog udarca s 20-ak metara kada je prebacio “živi zid” i pogodio same rašlje nemoćnog Ćutića.

U 21. minuti vodstvo Rijeke II povećao je Matko Budan koji je iskoristio odlično proigravanje Klapana i odlično poentirao udarcem iskosa s desne strane. Redale su se i nakon toga prilike pred gostujućim golom, pokušavali Musa, Klapan, Mršić i Budan, ali do kraja poluvremena Samobor je smanjio zaostatak preko kapetana Brujića koji je iskoristio odlično proigravanje Kotarskog.

Ipak, Rijeka II je u nastavku ponovo podignula razinu igre, i s dva pogotka Mateja Mršića otklonila sve dvojbe oko pobjednika. Hitri ofenzivac dva puta je pobjegao obrani Samobora i u obje situacije sigurno poentirao pored istrčalog Ćutića. Točku na “i” stavio je debitant Filip Frančišković koji je nakon lijepog prodora odlično pogodio s 20-ak metara za konačnih 5:1.

Samobor je u ovom susretu također nasupio znatno oslabljen, bez prvog vratara Gorana Bašića i standardnog prvotimca Igora Horvata, koji su u prošlom kolu zaradili crvene kartone. Bašić je potom kažnjen jednom utakmicom neigranja, a Horvat je suspendiran na čak 4 utakmice.

U slijedećem kolu Samoboru predstoji dvoboj protiv Stupnika, i ukoliko naši nogometaši ne pobijede, definitivno sele u četvrtu ligu.

Najveće iznenađenje 24. kola III HNL-zapad priredio je Maksimir, kojeg vodi samoborski nogometni stručnjakStjepan Bašić, i to pobjedom u Puli protiv B momčadi Istre. U derbiju kola Dugo Selo je do 90. minute gubilo na domaćem terenu od Novigrada, a onda slijedi šokantni preokret, u kojem domaćini postižu dva gola u dvije minute i osvajaju tri boda. Debelo u sudačkoj nadoknadi do bodova je u Zelini stigla momčadZagorca iz Krapine, a u zagrebačkom derbiju Trnje je prosulo domaće vodstvo u prvom poluvremenu, dozvolivši nogometašima HAŠK-a da u drugom dijelu utakmice preokrenu rezultat i vrate se na Peščenicu s punim bodovnim plijenom. Matija Vedriš svojim je pogotkom osigurao tri boda Španskom na teškom gostovanju u susjednom Vrapču, dok je Dubrava Tim kabel zgoditkom Brekala porazila Stupnik na njegovom travnjaku. Vodeći sastav lige Dinamo B lako se i uvjerljivo obračunao s Vrbovcem u Maksimiru, utrpavši blijedim gostima 5 komada.

 

Rezultati 24. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-04-25 end=2015-04-29 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

 

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

 

Raspored utakmica 25. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-05-08 end=2015-05-11 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=-]