Newsletter prijava

Seniori

Samobor uvjerljiv protiv Stupnika

Objavljeno: 04. 05. 2015. u 09:37   /   Autor:   /   komentari (0)

U vrlo važnoj, gotovo presudnoj utakmici za ostanak u III ligi, nogometaši Samobora pobijedili su prošle subote momčad Stupnika rezultatom 3:1. Tako su Samoborci poskočili na 14. mjesto tablice, pa sada za 11-to plasiranim Vrbovcem zaostaju samo 3 boda, a budu li u konačnici prvenstva bodovno poravnati sa Stupnikom, imaju pogodak više postignut u međusobnim dvobojima, što im jamči prednost na tablici.

Subotnju utakmicu odluke naši su nogometaši započeli na najbolji mogući način, vodećim pogotkom Filipa Brdarića već u 4. minuti. Par minuta kasnije izvrstan udarac Hasana s 20-tak metara završio je u lijevoj vratnici, i od povećanja vodstva nije bilo ništa. Samobor je nastavio s napadima na vrata Stupnika, no usprkos izglednim prilikama rezultat se do poluvremena nije mijenjao. Gosti su ozbiljno zaprijetili samo jednom, kad je domaći vratar Bašić izvrsno reagirao i loptu upućenu pod prečku bravurozno uhvatio.

Drugo poluvrijeme počelo je novim jurišima Samobora na gostujuća vrata, pri čemu se kreacijom igre osobito isticao Franjo Kotarski, čiji je ulazak u igru znatno podigao domaću momčad. Kotarskije vrhunskim potezom gurnuo u stopostotnu priliku Filipa Škvorca, no on je brzopleto pucao u vratara, a potom je kapetan Nikica Brujić odapeo s dvadesetak metara, no lopti je put u mrežu ponovo prepriječila vratnica. I onda u 80. minuti, inače vrlo pouzdani Marko Zeman nespretno reagira na jednu zalutalu loptu, što vješto koristi Karlo Stojić i neobranjivo s 12-tak metara pogađa nebranjeni desni kut Bašićevih  vratiju za izjednačenje rezultata.

Ali Samobor se ne predaje, i nastavlja ugrožavati gostujućeg vratara, pa u 84. minuti ponovo dolazi do vodstva. Brujić je izvrsno centrirao s lijeve strane na drugu vratnicu, a tamo se našao Kostanjski i odličnim udarcem glavom matirao Kovačića. I napokon, u 3. minuti sudačke nadoknade Zvonko Guliš svoju odličnu igru okrunjuje trećim pogotkom za konačnu, i posve zasluženu pobjedu domaćina.

 

SAMOBOR – STUPNIK 3 : 1

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 150

Suci: Vedran Barkić, Domagoj Pribanić, Matija Lekšić
Četvrti sudac: Antonija Dumančić

Strijelci: 1:0 Brdarić (4′), 1:1 Stojić (80′), 2:1 Kostanjski (84′), 3:1 Guliš (90 + 3′)

Crveni karton (drugi žuti). Perić (90 + 1′)

SAMOBOR: Bašić, Zeman, Makarun, Ivkovčić, Hasan (od 46′ Kotarski), Škvorc (od 79′ Regović), Drušković, Guliš, Brujić, Brdarić, Vrančić (od 55′ Kostanjski)

Trener: Sven Raić

STUPNIK: Kovačić, Orešković, Stojić, Cindrić, Zanić, Trgovčević (od 69′ Tomas), Jurković (od 46′ Vuco), Lončar, Pejić, Perić, Mikulinec

Trener: Boris Perković

 

Rezultati 25. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-05-01 end=2015-05-03 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

 

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

 

Raspored utakmica 26. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-05-09 end=2015-05-11 date=show time=show order=ASC

text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=-]