Newsletter prijava

Seniori

Samoborci ispustili pobjedu u Puli

Objavljeno: 10. 05. 2015. u 09:07   /   Autor:   /   komentari (0)

U 26. kolu III HNL-zapad nogometaši Samobora osvojili su bod na gostovanju kod druge momčadi Istre 1961 u Puli. Da im ga je netko ponudio prije putovanja objeručke bi ga prihvatili, s obzirom na trenutni položaj na tablici, ali nakon utakmice naši su nogometaši ti koji mogu više žaliti za pobjedom. Nakon prvog poluvremena Samobor je vodio 2:1, goolovima Zemana i Škvorca, a već početkom drugog dijela prednost je povećana na 3:1, nakon odličnog centaršuta Brdarića i smirene završnice Guliša.

Međutim, momčad Istre ipak uspijeva do kraja susreta postići dva pogotka, za konačnih 3:3. Sva tri pogotka za domaću momčad zabio je Ivan Macan. Mogao je, doduše i vratar Samobora Bašić bolje intervenirati kod drugog, a posebno kod trećeg pogotka domaćina, ali očito nije bio na uobičajenoj visokoj razini. I sudac utakmice je  “zažmirio” na igranje rukom domaćeg vratara izvan kaznenog prostora, te potom i na prekršaj domaćeg napadača na obrambenom igraču Samobora prilikom drugog Istrinog pogotka, a prema riječima trenera Svena Raića mogao je u dva navrata i pokazati na bijelu točku za Samobor, no nije se oglasio. Bez obzira na te sudačke “previde” Samoborci su imali veliku priliku savladati Istru, ali nisu uspjeli sačuvati uvjerljivo vodstvo do kraja susreta.

ISTRA 1961. II – SAMOBOR 3 : 3

Pula, Stadion Veruda, Gledatelja: 60

Suci: Antonio Pavlečić, Marko Osvaldić, Maja Petravić, četvrti sudac: Davor Bertol

Strijelci: 0:1 Zeman (10′), 1:1 Macan (18′), 1:2 Škvorc (31′), 1:3 Guliš (53′), 2:3 Macan (60′), 3:3 Macan (87′)

ISTRA 1961. II: Dreven, Dadić, Ivanović, Barišić (od 29′ Mihaljević), Omazić, Bilić (od 65′ Hadžić), Marinčić, Macan, Makić, Grković (od 46′ Stojčević), Jinseong Na

Trener: Davor Lasić

SAMOBOR: Bašić, Ivkovčić, Brujić, Škvorc, Brdarić, Guliš, Drušković (od 67′ Kotarski), Vrančić (od 61′ Kostanjski), Zeman, Makarun, Hasan (od 76′ Regović)

Trener: Sven Raić

 

Rezultati 26. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-05-08 end=2015-05-11 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=Rezultat]

 

Tablica 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_table lid=1 sid=2]

 

Raspored utakmica 27. kola 3. HNL zapad

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=2 type=all start=2015-05-14 end=2015-05-17 date=show time=show order=ASC text_date=Datum text_time=Vrijeme text_home=Domaći text_away=Gosti text_score=-]