Newsletter prijava

Veterani

Veterani igraju u spomen na Boku Štefkovića

Objavljeno: 21. 05. 2015. u 16:37   /   Autor:   /   komentari (0)

I ovog svibnja, 16. godinu uzastopno, nogometni veterani igrom se prisjećaju nezaboravnog Božidara Štefkovića Boke, jednog od najboljih nogometaša NK Samobora u klupskoj povijesti, dugogodišnjeg kapetana, i više puta najboljeg sportaša Grada Samobora. Srce omiljenog kapetana Boke zauvijek je prestalo kucati za vrijeme veteranskog susreta Save i Samobora u Medsavama, ali uspomena na njegov dragi lik, i vedri sportski duh nastavila je živjeti u svima koji su ga poznavali, i s njime igrali i prijateljevali.

Ovogodišnje izdanje “Bokinog Memorijala” okupit će 10 veteranskih momčadi, a to su Samobor, TOP, Bregana, Galgovo, Novaki, Rakitje, Sava Strrmec, Rakov Potok, ŠD Kladje i Croatia Samobor. Turnir će se odigrati na terenima s umjetnom travom NK Samobora, u petak 22. svibnja, i to po sistemu 5+1 (pet igrača + vratar). Momčadi su u prvom dijelu natjecanja razvrstane u 3 skupine, a svaka utakmica traje 25 minuta bez poluvremena. U polufinale će se plasirati pobjednici skupina A i B, te dvije najbolje plasirane ekipe iz skupine C.

Tuitulu lanjskih pobjednika brane veterani TOP-a iz Kerestinca, a podsjećamo i na najbolje pojedince prošlogodišnjeg Memorijala. Naj-vratar bio je Željko Sokolović (Samobor), naj-strijelac Krešimir Jelić (ŠD Kladje), a naj-igrač Damir Vratarić (TOP Kerestinec)

Veterani TOP-a Kerestinec, branitelji titule pobjednika lanjskog Memorijala Božidar Štefković Boka

Raspored utakmica na 16. Memorijalu Božidar Štefković Boka: (petak 22. svibnja 2015.)

SKUPINA A: TOP, GALGOVO, RAKOV POTOK

SKUPINA B: SAMOBOR, NOVAKI, BREGANA

SKUPINA C: SAVA STRMEC, ŠD KLADJE, RAKITJE, CROATIA

18:00 TOP – GALGOVO (teren 1)

18:00 SAMOBOR – NOVAKI (teren 2)

18:30 SAVA STRMEC – ŠD KLADJE (teren 1)

18:30 RAKITJE – CROATIA (teren 2)

19:00 poraženi TOP-GALGOVO – RAKOV POTOK (teren 1)

19:00 poraženi SAMOBOR-NOVAKI – BREGANA (teren 2)

19:30 SAVA STRMEC – RAKITJE (teren 1)

19:30 ŠD KLADJE – CROATIA (teren 2)

20:00 pobjednik TOP-GALGOVO – RAKOV POTOK (teren 1)

20:00 pobjednik SAMOBOR-NOVAKI – BREGANA (teren 2)

20:30 SAVA STRMEC – CROATIA (teren 1)

20:30 ŠD KLADJE – RAKITJE (teren 2)

21:00 Svečano otvorenje Memorijala

21:30 polufinale I: pobjednik skupine A – drugoplasirani skupine C (teren 1)

21:30 polufinale II: pobjednik skupine B – pobjednik skupine C (teren 2)

22:15 utakmica za 3 i 4 mjesto

23:00 FINALE

23:30 Ceremonija završetka Memorijala uz podjelu medalja i pehara