Newsletter prijava

Vijesti

Brujić odlučio pobjednika

Objavljeno: 27. 05. 2015. u 12:52   /   Autor:   /   komentari (0)

Nogometaši Samobora osvojili su Kup Nogometnog središta Samobor jučerašnjom pobjedom nad Slogom Suzom u Orešju. Pred lijepim brojem gledatelja Samoborci su zasluženo slavili, iako je domaće momčad, inače vodeća u I ŽNL-zapad, pružila vrlo dobar otpor. Dva pogotka postigao je kapetan Nikica Brujić, koji je u zadnjim utakmicama izrazito golgeterski raspoložen, a jednom je mrežu Sloge zatresao Filip Škvorc.

Samobor je poveo već u 5. minuti nakon prodora Zemana po sredini terena i nesebične asistencije Brujiću koji je rutinirano savladao domaćeg vratara Gudževića. Sloga Suza najozbiljnije prijeti u 40. minuti, no Kukolja u izglednoj situaciji šalje loptu pored gola. U drugom dijelu, isti igrač ponovo je u prilici u 57. minuti, odlično prima loptu i upućuje udarac koji za dlaku odlazi pored samoborskih vratiju. Još jednu šansu za izjednačenje domaćini propuštaju u 67. minuti kad Sapanjoš nakon odlično izvedene akciji iskosa puca, no lopta se od obrambenog bloka Samobora odbija u korner.

Potom sve više dolazi do izražaja bolja pripremljenost igrača Samobora, pa Škvorc u 70. minuti odlično puca no vratar Gudžević još bolje brani. Konačna odluka o pobjedniku stiže u 86. minuti, kad Nikica Brujić iz slobodnog udarca s 18 metara neobranjivo pogađa mrežu Sloge Suze. “Točku na i” samoborskog trijumfa stavlja Filip Škvorc lijepim pogotkom iskosa u 89. minuti.

Po završetku finala, medalje i pehare poraženoj i pobjedničkoj momčadi uručili su tajnik i predsjednik NS Samobor Mijo Noršić i Stjepan Bašić, dok je sucima utakmice medalje predao predsjednik Zbora sudaca NS Samobor Slavko Ivanec. Vrijedi istaknuti i lijepu gestu rukovodstva Sloge Suze, koje je nakon utakmice sve igrače, i domaće i gostujuće, ali i gledatelje počastilo jelom i pićem.

nk-samobor-pobjednicka