Newsletter prijava

Seniori

Kostanjski zabio bivšim suigračima

Objavljeno: 30. 07. 2015. u 17:27   /   Autor:   /   komentari (0)

U prvoj pripremnoj utakmici pred novu sezonu III HNL-zapad, nogometaši Samobora jučer su na svom stadionu poraženi od Španskog rezultatom 0:2.

Pred stotinjak gledatelja igralo se vrlo dinamično, i poprilično oštro a treneri Raić i Rendulić iskušali su čak 41 nogometaša. U redovima gostiju zaigrao je i dojučerašnji član Samobora Filip Kostanjski, koji je svoju novu momčad doveo u vodstvo u 75. minuti susreta rutinirano matiravši domaćeg vratara Razuma nakon vrlo lijepe akcije. Konačan rezultat ove prijateljske utakmice postavio je u 78. minuti Bajan iskoristivši neodlučnost samoborskih obrambenih igrača nakon ubačaja iz kuta. Valja napomenuti da u momčadi Samobora nisu zaigrali Nikica Brujić i Matej Ivkovčić, koji su za vrijeme utakmice marljivo trenirali, budući da su nakon osvajanja naslova amaterskih viceprvaka Europe nedavno u Irskoj, dobili malo duži odmor nego ostali prvotimci.

Bilježimo i kuriozitet da je po prvi puta od izgradnje stadiona u Samoboru igralište suženo za 3 metra, po metal i pol sa svake strane, na inzistiranje trenera Svena Raića koji smatra da će se mlada samoborska momčad na tako suženom terenu bolje snalaziti u igri.

Slijedeći pripremni ogled Samobor ima u subotu 01. kolovoza ponovo na domaćem travnjaku, a u goste mu dolazi novi trećeligaš Vinogradar iz Mladine. Utakmica će se igrati od 18 sati.

Prijateljska nogometna utakmica, srijeda 29. 07. 2015.

SAMOBOR – ŠPANSKO 0 : 2

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 100

Sudac: Krešić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Kostanjski (75′), 0:2 Bajan (78′)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Zeman, Dimitrovski, Makarun, Vranković, Škvorc, Guliš, Hasan, Regović, Tomić (još su igrali: Razum, Vrančić, Žitković, Trupec, Mandarić, Brglez, Držić, Drušković)

Trener: Sven Raić

ŠPANSKO: Cingulin, Družić, Marić, Vurajić, Vedriš, Obadić, Brkić, Ivić, Švigir, Salopek, Babić (još su igrali: Stanić, Voloder, Šoša, Malivuk, Kostanjski, Moštak, Lerotić, Bazina, Aljinović, Vrdoljak, Bajan)

Trener: Marijo Rendulić