Newsletter prijava

Seniori

Remi protiv Vrapča na 30 celzijevaca

Objavljeno: 13. 08. 2015. u 15:40   /   Autor:   /   komentari (0)

Jučer su nogometaši Samobora odigrali još jednu u nizu oglednih utakmica tijekom priprema za novo prvenstvo III HNL-zapad koje starta 29. kolovoza. Na samoborskom Gradskom stadionu ugostili su stare sportske znance, također trećeligašku ekipu Vrapča, i nakon 90. minuta odlične igre po velikoj vrućini remizirali rezultatom 1:1.

Utakmica je privukla 100-tinjak ljubitelja nogometa, a posebno veseli da se na samoborskim tribinama sve češće mogu vidjeti i cijele obitelji, što je dobar predznak da NK Samobor ponovo polako postaje sportski hit u gradu. Treneri Sven Raić i Franjo Pužin iskušali su sve nogometaše s kojima računaju u skorašnjim prvenstvenim okršajima, a tempo susreta, usprkos silnoj sparini, bio je na zavidnoj razini.

Nakon nekoliko lijepih prilika Samobora u prvom dijelu utakmice koje su ostale neiskorištene, Vrapče je pet minuta prije odmora došlo u vodstvo. Izvrsnu dubinsku loptu sa sredine igrališta Cindrić je “podvalio” Horvatu izbacivši iz igre kompletnu obranu Samobora, a ovaj je potom s lakoćom savladao inače poslovično sigurnog vratara Bašića.

U drugom dijelu uz veliki broj izmjena s jedne i druge strane, Sambor dolazi do izjednačenja u 55. minuti nakon odličnog ubačaja iz kuta Igora Horvata. Obrana Vrapča loptu kratko izbija, ali samo na nogu neumoljivog strijelca Lukasa Tomića, koji je “posprema” pod prečku gostujućeg gola.

Mlada momčad Samobora, predvođena dokazanim majstorima Brujićem, Bašićem, Ivkovčićem, Horvatom, Zemanom i Makarunom iz utakmice u utakmicu igra sve zrelije i atraktivnije, pa nam se čini da je trener Sven Raić odradio vrlo dobar posao u dosadašnjem tijeku priprema. Slijedeći pripremni ogled nogometašima Samobora slijedi u nedelju 16. kolovoza kad gostuju kod člana JNŽL TOP-a u Kerestincu. Ta se utakmica igra od 18 sati.

Prijateljska nogometna utakmica:

SAMOBOR – VRAPČE 1 : 1

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 100

Sudac: Cikojević (Samobor)

SAMOBOR: Bašić, Trupec, Zeman, Makarun, Ivkovčić, Vraneković, Hasan, Brujić, Regović, Škvorc, Horvat (još su igrali: Razum, Držić, Tomić, Dimitrovski, Vrančić, Brglez, Žitković)

Trener: Sven Raić

VRAPČE: Malagić, Ćosić, Roguljić, Završki, Vrbat, Šandor, Cindrić, Vinčić, Horvat, Bektaši, Strjački (još su igrali: Šonjić, Samardžić, Knez, Vrcanić, Mudražija, Šubić, kos, Milas, Debeljak, Vitko, Lazov)

Trener: Franjo Pužin