Newsletter prijava

Seniori

Samobor bolji i od drugoligaša!

Objavljeno: 19. 08. 2015. u 13:36   /   Autor:   /   komentari (0)

Jučer su nogometaši Samobora, u još jednoj pripremnoj utakmici, skinuli “skalp” drugoligaškoj ekipi zagrebačkog Rudeša, i dokazali da u dolazećem prvenstvu III HNL-zapad mogu igrati vrlo zapaženu ulogu. Iako su gosti nastupili tek s nekoliko standardnih prvotimaca Samoborci su veći dio utakmice dominirali prikazavši lijep, fizički moćan i kreativan nogomet. Za vodstvo Samobora pobrinuo se već u 8. minuti kapetan Nikica Brujić oduzevši protivnicicima loptu na 20-tak metara, i poslavši je, nakon sjajnog slaloma kroz nekoliko igrača, od vratnice u gostujuću mrežu.

Rudeš je priliku za izjednačenje imao u 20. minuti kad je odličan udarac Bojića vratar Bašić atraktivno izbacio u korner. U 35. minuti slijedi povećanje vodstva domaćina, a strijelac je lijepim udarcem sa 16-tak metara bio Antonio Regović koji pojedinim potezima, a posebno lakoćom trke neodoljivo podsjeća na Angela DiMariu.

Drugoligaš počasni pogodak postiže u 55. minuti nakon pogreške domaće obrane, a strijelac je bio Validžić.

Novi pripremni ogled Samobor ima već danas od 18 sati, a u goste našim nogometašima stiže Vatrogasac iz Zdenaca, član JNŽL, za kojeg igra i nekad sjajni prvotimac Samobora Krešimir Merkl.

Prijateljska nogometna utakmica:

SAMOBOR – RUDEŠ 2 : 1

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 50

Sudac: Jurinčić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Brujić (8′), 2:0 Regović (35′), 2:1 Validžić (55′)

SAMOBOR: Bašić, Trupec, Ivkovčić, Zeman, Makarun, Vranković, Hasan, Držić, Brujić, Regović, Tomić (još su igrali: Razum, Škvorc, Vrančić, Brglez, Žitković, Kupres, Šimić, Dimitrovski, Gulić, Drušković)

Trener: Sven Raić

RUDEŠ: Peko, Škeljo, Grabovac, Boršić, Kutle, Grbić, Ivančić, Kraljević, Džoni, Prša, Bojić (još su igrali: Drežnjak, Validžić, Vrčak, Štefan)

Trener: Željko Sopić