Newsletter prijava

Seniori

Samoboru treće mjesto na kraju jeseni

Objavljeno: 30. 11. 2015. u 23:43   /   Autor:   /   komentari (0)

Jesenski dio prvenstva u III HNL-zapad nogometaši Samobora okončali su domaćim remijem s Dugim Selom, i dočekat će proljeće na 3. mjestu prvenstvene ljestvice.

U zadnjem jesenskom dvoboju Samoborci su imali pobjedu na pladnju, posebice nakon prvog poluvremena koje su riješili u svoju korist rezultatom 2:0. No u prvih deset minuta drugog dijela igre gosti su iskoristili neobjašnjivu konfuziju u samoborskoj obrani i u samo dvije minute izjednačili rezultat. Zaista je čudno da je samoborska momčad u nastavak utakmice istrčala kao da je pobjednik već odlučen, prepustivši gostima terensku inicijativu što su igrači Dugog Sela znalački kaznili, i pokazali da unatoč lošijim jesenskim rezultatima nisu ekipa koja se lako predaje.

Doduše, posao im je olakšao jedan od najiskusnijih domaćih prvotimaca Igor Horvat zasluživši dva žuta kartona u prvih 45 minuta susreta, prvi zbog ometanja suparnika kod izvođenja slobodnog udarca, a drugi zbog grubog prekršaja s leđa, pa je Samobor od 34. minute igrao s igračem manje. Očito je Horvat psihološki bio potpuno nespreman za ovaj dvoboj jer od igrača s toliko jakih utakmica u nogama ne očekuje sa da vlastitu momčad zbog igračke gluposti ostavi na cjedilu.

Nakon izjednačenja gostiju Samobor se ponovo probudio i krenuo napadati prema protivničkom golu što se isplatilo u 69. minuti kad je Škvorc iskoristio početničku pogrešku gostujućeg vratara Bagarića i ponovo doveo domaće u vodstvo. No u prvoj minuti sudačke nadoknade samoborska obrana ponovo loše reagira u jednom od zadnjih napada Dugog Sela,  pa lopta dolazi do Benkovića koji izvrsnim udarcem s 12-tak metara neobranjivo pogađa sam ugao Bašićeve mreže za konačnih 3:3!

Do utakmice protiv Dugog Sela Samobor je imao najbolju obranu u ligi sa samo 8 primljenih pogodaka u 14 susreta, a u zadnjem prvenstvenom ogledu domaća se mreža eto zatresla čak tri puta, što zorno pokazuje da obrambeni igrači nisu bili na uobičajenoj razini.  No i strijelci su prvom dijelu utakmice propustili nekoliko vrlo izglednih prilika, posebice Škvorc koji je promašio šansu susreta, pa i oni snose dio krivnje za ovaj neodlučeni ishod.

Ipak, kad podvučemo crtu ispod jesenskih rezultata Samoborci zaslužuju sve čestitke, jer su u svakom pogledu nadmašili očekivanja i uprave i navijača, pokazavši kako su jedna od najkvalitetnijih momčadi u ligi.

 

[league_table id=”4163″ title=”Tablica 3. HNL zapad” number=”20″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]