Newsletter prijava

Juniori, Kadeti

Juniori „skinuli“ prvaka, Kadeti ponovo na visini

Objavljeno: 29. 03. 2016. u 12:54   /   Autor:   /   komentari (1)

Odgođeno kolo 2 NL Središte Juniori i Kadeti odradili su na Uskrsni ponedjeljak protiv NK Rudeša.

KADETI

[event_blocks id=”6883″ title=”20. kolo 2. NL Središte Kadeti” ]

Prvo su kadeti odigrali čvrstu i dopadljivu utakmicu sa vršnjacima iz Rudeša. Bili su bolji što se vidi i po šansama no nogomet volimo jer bolji uvijek ne pobjeđuje. Naša obrana nije se dala iznenaditi a napadači nisu imali sreće pa je rezultat 0-0  sasvim realan. Navikli su nas Činini dečki na trobode pa nam ovaj jedan bod zvuči kao neuspjeh, ali samo zvuči jer nitko u klubu a ni izvan kluba nema pravo ni pomisliti a kamo li izreći prigovor za ovakvu igru i ponašanje svih aktera. Vjerujemo u ovu ekipu i ponosni smo na sve što rade a rade izuzetno dobro i kvalitetno. Samo naprijed i svi smo uz vas.

 

JUNIORI

[event_blocks id=”6831″ title=”20. kolo 2. NL Središte Juniori” ]

Juniori su napokon nagrađeni za svoj rad i trud. Puno je znoja i rada iza ovog rezultata. Kada naneseš PRVI poraz juniorskoj ekipi NK Rudeša u ovih 20 kola, onda i ta sama činjenica nešto znači. Iskreno bojali smo se na kraju ove utakmice, istog scenarija iz prve utakmice (3-3) u Rudešu kada smo 10 min prije kraja vodili 1-3, bojali smo se da nam se isto ne ponovi jer su gosti zadnjih 15 min sve stavili na napad a mi se grčevito branili.

Odlično smo otvorili utakmicu i u prvih 15 min bili bolji no do kraja poluvremena vodila se izjednačena utakmica. U poluvremenu preslagivanje snaga i dogovor urodili su plodom. Prvo je Josip Štignjedec (najbolji pojedinac susreta) pobjegao gostujućoj obrani na lijepu asistenciju Stojanovića u 49. min da bi 15 min kasnije  Antonio Patalen iz drugog pokušaja pogodio sa 15 metara i doveo domaćina u vodstvo 2-0. Veselje nije dugo trajalo, odmah slijedeću minutu Rudeš smanjuje vodstvo na 2-1 u 68. min. Nakon toga gosti su bolji no Samoborci u tom dijelu imaju dvije tri šanse da se odlijepe no na kraju su spašavali živu glavu i sretno dočekali zadnju sučev znak.

I opet Škola nogometa u plusu za 4 boda i u ukupnom poretku Juniora i Kadeta NK Samobor prvi, naravno Kadeti neprikosnoveni na svojoj tablici a juniori zlatna sredina.

 

tablicajk

 

 

Komentari (1)

  • 29. 03. 2016. u 13:01 Puknuti

    Početak utakmice kadeta NK Samobor i NK Rudeš na stadionu u Samoboru nije donio nikakvih iznenađenja. Početno ispitivanje snaga i jedan napad gostiju u prvim minutama utakmice a zatim je krenula 25 minutna inicijativa samoboraca u kojem su se redale prilika za prilikom pred golom gostiju ( i Čos i Kižla i Gara i Rega …..) samo sreča i odličan golman NK Rudeša su sačuvali mrežu od golova. Ne može se nikoga kriviti što nije pao gol jer dečki su se zbilja trudili i često smo na drugim utakmicama imali prilike vidjeti ovoliko šansi naših kadeta ali prije ili kasnije bi lopta ušla u mrežu protivničke momčadi no ovaj puta nije bilo tako. U toj kanonadi naših šansi gosti su izveli par brzih kontri od kojih je jedna zbilja bila kako se kaže skoro stopostotna no Hrvoje je u zadnji tren dostignuo njihovog napadača koji je več bio sam pred Valentinom, uspješno mu oduzeo loptu i riješio veliku opasnost. Ono što je iznenadilo sve nas koji smo gledali utakmicu da su naši kadeti pred kraj prvog poluvremena popustili pritisak i igra se počela više bazirati na posjedu lopte.
    Poluvrijeme nije donjelo neke velike promjene, početni pritisak naših kadeta je uskoro posustao i na žalost na trenutke vidjeli smo igru koju imamo prilike vidjeti kada vodimo sa 2 ili 3 prema nula. Ne samo ja nego i ostali gledatelji su to primjetili (moram primjetit da na domače utakmice kadeta i juniora u zadnje vrijeme dolazi više gledatelja nego prije). Kao da se izgubio žar i kao da je nestalo snage. Daleko od toga da naši kadeti nisu igrali ali to je daleko od onoga kako oni znaju, mogu i igraju inače. Neka se niko ne ljuti na ove riječi ali tako je to na terenu izgledalo i nema smisla uljepšavati nešto ili pisati nekakve ‘bajke’ ako to tako nije jer to nikome ne koristi. Tu su gostujuči igrači dobili malo hrabrosti i počeli igrati (samo iz razloga što im je dozvoljeno)….i dalje su naši kadeti na trenutke napadali i stvarali šanse ali nije to bio onaj žar i izgubilo se na smirenosti. Da ne spomenem da je jednu loptu izvedenu iz kornera Gara super uputio u gol ali golman je pukom srečom to uspio prebaciti preko prečke, a zatim odmah taj sljedeči korner lopta je več djelomično prešla crtu (ali nije cjela) kada ju je ulovio njihov golman. S druge strane jedan jak udarac gostujučeg igrača koji je išao u sami kut gola skinuo je Valentino koji se ispružio cijelom dužinom i skrenuo loptu u korner. Ostalo je uglavnom bilo dalekometno napucavanje gostiju iza naših stopera njihovim brzim krilnim igračima, time su samo tjerali našu obranu na izbijanje u aut ili korner i tu su uglavnom dolazili u prilike no naši su dečki uzvratili sa par kontri koje nažalost nisu rezultirale golom. Vrijeme je konstanta koja se ne može zaustaviti. Svaka utakmica kadeta traje 2×40 minuta i to vrijeme može se samo dobro ili loše iskoristiti a minute polako ali sigurno prolaze i na našu žalost uskoro je sviran kraj utakmice koja šansama i igrom nikako nije bila neriješena ali rezultatom je ostala bez pobjednika. Među našim kadetima zbilja nije bilo loših pojedinaca ali nažalost jedan dobar dio utakmice smo gledali momčad koja kao da čuva rezultat (neka se to ne shvati kao kritika ali tako je bilo). Proljetni dio prvenstva je tek pošteno počeo pa tako da kadete i juniore čeka još puno borbe i znoja do kraja.

    Utakmica juniora Samobora protiv juniora Rudeša krenula je od samog početka sa obostranim prilikama i žao mi je što sam gledao samo prvo poluvrijeme (nažalost zbog drugih obaveza rijetke su mi prilike gledat utakmice juniora). Brzo se primjetila borbenost naših juniora koji su u početku utakmice stvorili par dobrih prilika. No onda je krenuo jedan period u kojem je doktor imao glavnu ulogu na terenu. U par minuta četri intervencije doktora zbog prekršaja su usporili tempo utakmice. Rekao bi da su u tom periodu gosti došli do predaha i zatim malo preuzeli inicijativu na terenu. Taktika gostiju kojom su stvarali probleme našim juniorima bila je dosta jednostavna ali dobro uigrana s njihove strane. Na 20m od našeg gola vezni igrač ili napadač krene s loptom prema našoj obrani ali ukoso prema ljevom ili desnom krilu i samo čeka trenutak da ga napadnu naši stoper i u tom trenu šalje ne prejaku loptu iza leđa našoj obrani svom krilnom igraču koji cijelo vrijeme samo čeka taj trenutak da utrči. Tada krilni igrač odmah šalje jaku, više povratnu loptu, u naš šesnajsterac i stvara priliku za udarac njihovim napadačima ili prisiljava našu obranu na ispucavanje u aut ili korner. I tu su u čas posla gosti (sve na isti kalup) stvorili nekoliko kornera i šansi u svoju korist. No moram i spomenut da je u tim trenucima dosta kompaktno djelovala obrana juniora. Isti način igre su pokušavali primjeniti i kadeti Rudeša protiv naših kadeta no kod naših kadeta je vezna linija dosta izvučena ispred obrambene linije i tu su im često te pokušaje kadeti rezali u samom startu dok kod juniora nekada vezna linija stoji malo preblizu stoperima i tu se gubi na dubini obrane pa su ovakve uhodane akcije igrača gostiju lakše prolazile (kadeti Rudeša kada su vidjeli da nema prolaza kroz sredinu u drugom poluvremenu bazirali su se na dalekometnom ubacivanju lopti uglavnom na njihovu desnu stranu napada i krila gdje su i preselili brže igrače jer su vidjeli da po ljevoj strani ne prolazi). No sve u svemu krajem prvog poluvremena juniori su opet posložili redove i nastavili sa dobrim prilikama. Prvo poluvrijeme je završilo bez golova, drugo zbog obaveza nisam mogao gledat no kolko sada vidim pobjeda juniora samobora nad vršnjacima iz rudeša od 2:1 je samo nastavak dobre igre s početka utakmice. Čestitam juniorima na pobjedi nad momčadi koja zauzimaju prvo mjesto na njihovoj tablici. Mala zanimljivost – juniori Samobora su do ovog kola bili na desetom mjestu dok su juniori Rudeša do ovog kola bili na prvom mjestu, kadeti Samobora su do ovog kola bili prvi a kadeti Rudeša su do ovog kola bili deseti 🙂

Komentari nisu mogući