Newsletter prijava

Juniori, Kadeti

Vikend za zaborav Kadetima prvi poraz Juniori stradali

Objavljeno: 05. 04. 2016. u 09:49   /   Autor:   /   komentari (1)

[event_blocks id=”6884″ title=”21. kolo 2. NL Središte Kadeti” ]

Kadeti su nezasluženo izgubili u Lučkom rezultatom 2-1. Domaćini su ozbiljnije prešli centar dva puta i dva su puta zabili. Pored dosta šansi naši dečki su izašli sa terena pognute glave. Nabrajati sve šanse nema smisla ali i na dva gola zaostatka bili smo uvjerenja da naši dečki mogu okrenuti rezultat. Stalno smo bili na protivničkoj polovici stalno opasni ali samo to. Jednostavno nije bio dan. Jedini zgoditak za Samobor postigao je Jan Prelec u 65-oj minuti. Dosta vremena je bilo još do kraja ali….ponavljamo….nije bio naš dan. Glavu gore dečki kada neka ekipa doživi prvi poraz u 21-om kolu to je samo za jedni riječ….RESPECT

 

[event_blocks id=”6832″ title=”21. kolo 2. NL Središte Juniori” ]

Juniori, priča o kravi i prolivenom mlijeku je mala usporedba. Sve dobro što su radili i pobjeda prošlo kolo protiv prvog na tablici …sve pada u vodu. Kada dobiješ 8 komada….ni papir ne može podnijeti nikakve isprike a znamo papir podnosi sve.

Svi se možemo pokriti po glavi od prvog do zadnjeg. Opravdanja nema (barem nisu za ove stranice) jedino ostaje da svi zajedno skupimo glave i da već iduće kolo kao domaćin NK Ponikvama dokažemo da je to bio samo DAN ZA ZABORAV.

Iduće kolo igraju samo juniori jer naši kadeti Kristijan Regović, Matej Golubić, Josip Voloder i Karlo Kižlin, nastupaju na Svjetskom futsal srednješkolskom prvenstvu. I startali su sa prvom pobjedom protiv vršnjaka iz Kine 2-1.

tablica

Komentari (1)

  • 05. 04. 2016. u 08:22 Puknuti

    Nažalost ovaj vikend smo doživjeli prvu izgubljenu utakmicu naših kadeta. Krenimo redom, sami početak utakmice donio je pritisak domačih igrača na naš gol, to je potrajalo kakvih 5 minuta i onda su naši kadeti krenuli sa svojom igrom i uskoro su se zaredale šanse pred golom domačina. No nažalost samo šanse od kojih moramo izdvojit jedan odličan dubinski prodor Kižle na golmana ali u zadnjem trenu je odlučio dodat loptu Gari (vjerojatno je vidio da je Gara u boljoj poziciji- moram napomenut da je teško pratit utakmicu kad nema tribina jer onda se ne vide detalji nego hrpa leđa, ruku i nogu….). Tu su igrači Lučkog uspjeli nekako uklonit opasnost. Onda jedna šansa Čosa kojem je pred samim golom lopta preletjela visoko čak iznad mreže iza gola. No kad igrači Tottenhama ili Reala mogu iz istih situacija prebacit gol onda nema kritike ni za Čosa koji je za njih doktor znanosti ali ovaj puta je bio i astro fizike. Malo se šalim no sada šalu na stranu -dogodilo se! No i dogodilo se da smo primili gol u jednoj polukontri. Valentino koji je do ove utakmice u 20 utakmica primio 6 golova (ne on nego momčad) bio je matiran i tu nije mogao ništa. Ali je prije toga obranio jedan slobodnjak koji je skoro pa savršeno išao u gol, no Valentino je to skinuo još savršenije! Bilo je tu još šansi s naše strane no na poluvrijeme se išlo sa rezultatom 1:0. Drugo poluvrijeme bilo je opet u laganoj prednosti naših kadeta no opet jedna kontra i opet lopta u našoj mreži….tu je malo počela nervoza u našoj igri. Ono što moram pohvalit u tom trenutku kadeti samobora nisu posustali nego je utakmica nastavljena jednakim tempom. I uskoro je Kižla dobio jednu ljepu loptu koju je pospremio pokraj golmana i dva obrambena igrača NK Lučkog. Ljepo smireno i laganini lopta je ušla u mrežu…. nakon toga kadeti su pokazali da nisu bez razloga prvi. Pritisak na gol domače momčadi još je porasao, ekipa samoboraca se još više izrotirala prema napadu i jednostavno su išli na pobjedu pa šta bude. I šanse su se zaredale što iz kornera, što iz udaraca po golu ali opet lopta nikako da uđe u gol. Do zadnje minute i sekunde kadeti nisu odustajali….i na tome im treba čestitati. Igrali su bolje od domačina ali izostala je realizacija. Dali im se može zamjeriti na tome? Bilo bi zbilja neozbiljno kritizirat ih u tako jakoj ligi do sada jedna izgubljena utakmica! Dali ih pohvaliti? Treba pohvalit ono što je bilo dobro – da su se borili do kraja i bili su u igri bolja momčad od Lučkog. Loše strane ove utakmice? Bilo bi super da nestane povremena nervoza i međusobno prepucavanje koje se zna pojaviti a od koje imaju koristi svi samo ne oni – jer minute prolaze, a ako se momčad prepucava onda minute bezveze prolaze. Realizacija u napadu? Tu jedino što bi dodao da na trenutke napadači ostanu usamljeni u šesnajstercu, a dvojca ili jedan među obranom koja se brani sa četri ili pet igrača, teško da mogu nešto napraviti jer su več unaprijed pokriveni. I ovaj puta je upadalo u oči dodavanje pred samim protivničkim golom koje je nažalost u večini slučajeva završavalo tako da ostanemo bez lopte. Razumljivo je da ako je igrač u mrtvom kutu u odnosu na gol pa nema izbora i mora dodat ali ako se nalazi u visini peterca ili točke penala tu je moje skromno mišljenje da tu više nema razmišljanja nego mora biti egzukucija na djelu (po domači – udri po golu)….pa makar lopta završila iznad gola ili pokraj gola jer i takva lopta ti daje vremena da organiziraš obranu. A izgubljena lopta u šesnestercu protivničke momčadi kada je tvoja momčad skoro cjela u napadu predstavlja veliki rizik da češ dobiti brzu kontru (što nam se i par puta dogodilo). No ne obazirite se na moje sugestije jer trener Čina je taj koji vodi momčad i njega se sluša! Neka se ovo ne shvati kao kritika jer to mi i nije namjera, kada je dogovorena suradnja oko pisanja tekstova o igri kadeta (koji vrhunski igraju, a nažalost često nisu popračeni ni s komentarom – bravo dečki!) odluka je bila da pišem o utakmici onakoj kakva je bila i kao i drugi tekstovi o utakmicama i ovi sadrže dobre i lošije strane utakmice koja se odigrala ali tako kako se odigrala. Kadeti NK Samobora na čelu sa trenerom Ivančević Draženom su do ove utakmice bili bez poraza (20 utakmica bez poraza). Da je neko na početku jesenskog djela to prognozirao dvadeset utakmica bez poraza vjerujem da bi ga svi bljedo gledali od igrača do trenera i ostalih koji ih prate (i mnogi bi pomislili da je taj zrel za bjelu košulju koja se kopča na leđima). A u jesenskom djelu su još i harali u kupu i postigli zbilja super rezultat. Sada se za redom zalomio prvo neriješena utakmica protiv Rudeša, pa izgubljena protiv Lučkog (da podsjetim na početku jesenskog djela bila su dvije neriješene utakmice -Vinogradar i Rudeš). Malo su nas razmazli svojom igrom (možda malo i sami sebe) no ovo je momčad koja ima snage i potencijala nastaviti dalje kao što je igrala i do ovih utakmica, samo malo smiriti nervozu koja se ponekad nepotrebno događa. I mi vidimo česte sudačke čudne kriterije kod suđenja i ono što je najteže je ostat hladnokrvan u takvim situacijama ali mora se zapamtit da nervozom pomažemo protivničkoj ekipi, a i sucu ako je naklonjen njima ( lakše če i jedva če čekat da izvadi karton ). Uostalom svi smo ne jednom vidjeli kod protivničkih momčadi kako to izgleda kad se počnu međusobno prepirati odmah krenu i greške u igri i fauliranja gdje ne treba i zbog toga su brzo bili kažnjeni rezultatom. Do kraja prvenstva ima još dosta utakmica ali ne sumljamo u vas, samo haklajte nogač kao i do sada i sve bude ok.
    Za kraj samo da poželim sreču dečkima iz kluba koji su na SP u Poreču! (Čos, Kižla, Mata…..). Gazite te luftbrenzere oko sebe!!!! Bilo bi ljepo da se može nekako organizirati da ostatak momčadi koji s njima igraju otiđu navijat za njih pa makar jednu tekmu, pa nije Poreč u Libiji!

Komentari nisu mogući