Newsletter prijava

Kadeti, Video

Kadeti pobijedili Ponikve

Objavljeno: 15. 04. 2016. u 12:36   /   Autor:   /   komentari (1)

[event_blocks id=”6885″ title=”22. kolo 2. NL Središte Kadeti” ]

Utakmica 22. kola između kadetskih momčadi NK Samobora i NK Ponikve odigrana je u odgođenom terminu 13. travnja 2016. godine. Termin je odgođen zbog sudjelovanja dijela kadetske momčadi NK Samobora na Svjetskom prvenstvu u futsalu. Kadeti NK Samobora nastupili su za samoborski ETUŠ, koji je branio boje Hrvatske.

Pobijedili su Kadeti NK Samobora rezultatom 2:0.

[league_table id=”4402″ title=”2. NL Središte Kadeti – Trenutni poredak” number=”20″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Zahvaljujući gospodinu Tomislavu Bartolu pogledajte video isječke iz utakmice:

 

 

 

Komentari (1)

  • 15. 04. 2016. u 14:54 Puknuti

    Utakmica kadeta iz Samobora i gostiju iz Gajnica koja se trebala odigrati za vikend bila je odgođena zbog obaveza naših kadeta na SP pa je odigrana u srijedu 13.4. Ljepo vrijeme uz malo vjetra stvaralo je ugodnu atmosferu iznad stadiona u Samoboru. Od samog početka utakmice kadeti samobora su krenuli u ofenzivu koja je več u sedmoj minuti urodila ljepim golom Čosa udarcem malo dalje od ruba šesnajsterca. Pritisak i gol prilike naših kadeta redale su se kao po traci, vidjela se dominacija u igri i posjedu lopte. Klema i cjela vezna linija sigurno je i smireno diktirala tempo igre, a gosti su uspjeli napraviti nešto tek kada su naši igrači napravili koju grešku u pas igri. Od protivničke igre u prvom poluvremenu vidjeli smo samo jedan prodor i jedno nabacivanje u šesnajsterac domačina iz slobodnog udarca. Ostalo je obrana brzo i sigurno riješavala. Tek dva tri puta se u prvom poluvremenu Valentino sastao sa loptom koji je ovu utakmicu odigrao ozljeđen ali siguran kao i uvijek. Pritisak naših kadeta je ponovno urodio plodom u tridesetsedmoj minuti kada je Gara ljepim dalekometnim udarcem pospremio loptu u mrežu gostiju. S rezultatom 2:0 se otišlo na odmor….drugo poluvrijeme je nastavljeno istim tempom i identičnom igrom na protivničkoj polovici terena. Gosti su bili prisiljeni na izbijanje lopte i povremeni kratki prelazak centra….naši kadeti su opet zaredali šanse od kojih jedna Garina lopta koja je divno išla u gol ali se golman Ponikva odličnom reakciom ispružio i uspio ju je skrenuti u korner. Tu su več napravljene zamjene u momčadi samobora i to se malo osjetilo na skladu igre, no u globalu se pritisak na goste nije puno promjenilo na terenu. Moram izdvojiti jedan kontra napad ponikva koji je iskorišten u trenutku kada je naša skoro pa kompletna momčad bila na njihovoj polovici terena i makar se njihov igrač našao skoro sam sa našim golmanom, Valentino je uspio spriječiti gol iz skoro pa 100% prilike gostiju. Osim toga u drugom poluvremenu bio je još jedan ozbiljni udarac po našem golu i par manjih napada i to je bilo sve što su pokazali gosti. Ovu utakmicu su kadeti sigurno proveli kraju. U par navrata zbog sitnijih greška u igri nastalo je nekoliko povišenih tonova od strane naših kadeta koji su kako bi rekli standardni igrači recimo prve postave (u stvari jesenski dio su kadeti večinu utakmica igrali sa jednom ili dvije zamjene tako da možemo reči da i nije bilo prve ili druge postave) prema našim kadetima koji su kasnije ušli u igru. Jasno da su u žaru borbe igrači uvijek pod adrenalinom i da se tu takve greške malo manje toleriraju no mali apel bi bio da se ipak u takvim situacijama umjesto povišenog tona i psovke proba objasniti što bi se očekivalo od tog igrača u tom trenutku (na stranu upute trenera koji je ipak trener i o tome se ne raspravlja!). Nema tog igrača koji u utakmici ne pogriješi nekoliko puta – nema takvog! i kada bi za svaku grešku padale psovke zbilja bi to bio kaos. A mora se i razumjeti da igrači koji su manje u igri ili su se kasnije pridružili timu ne čitaju toliko dobro igru suigrača i nekad možda i iz treme ne odrade ono što bi se očekivalo od njih u tom momentu no tu su zato ovakve utakmice da se čim više uigravaju u momčadi i zato im treba pomoči. Pred kadetima ovaj vikend je gostovanje u HNŠK Moslavina u Kutini momčadi koja je četvrta na tablici pa tako da čemo imat jedan mali derbi no vjerujemo u naše kadete da če svojom dobrom igrom nastaviti i dalje marširati ligom jer poštovati treba svakoga ali bojat se nikoga! Čestitam kadetima i treneru NK Samobora na pobjedi nad kadetima NK Ponikva!!

Komentari nisu mogući