Newsletter prijava

Juniori, Kadeti

Polovično u Kutini

Objavljeno: 19. 04. 2016. u 08:32   /   Autor:   /   komentari (1)

 

U autobusu koji je vraćao naše Kadete i Juniore iz Kutine vladalo je različito raspoloženje. Galaktikosi kako ih od milja zove njihov trener prof. Ivančević, sa osmjehom od uha do uha i pjesmom a juniori pognute glave i sa još jednim odigranim setom.

[event_blocks id=”6886″ title=”23. kolo 2. NL Središte Kadeti” ]

Prvo su Kadeti izašli na težak teren u Kutini da odmjere snage sa HNŠK Moslavinom. Sparno i na trenutke vruće vrijeme na terenu sa umjetnom travom gdje je više gumenog granulata nego umjetne trave jedva se moglo hodat a kamo li trčat i igrat. No naši dečki pokazali su iznimnu volju i želju. Odmah su zagospodarili terenom i nametnuli svoj ritam. Redale su se prilike i polu prilike sve do 33. min kada je Garašić „probio“ lijevu stranu i oštrom loptom pogodio Volodera koji dovodi Samobor u zasluženo vodstvo. Na poluvremenu su dečki skupili glave i još jače krenuli u nastavak. Utakmica se slomila u pet minuta. Prvo je Voloder zabio za 2-0 u 55.oj min, minutu kasnije naš vratar Biščan namješta zid na 30 metara a domaći igrač bez sučevog znaka uputi loptu prema golu i zabije za 1-2 i 4 min kasnije u 60.oj min Voloder stavlja točku na i svojim trećim zgoditkom.

[league_table id=”4402″ title=”2. NL Središte Kadeti – Trenutni poredak” number=”20″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Mjesto na tablici ostaje isto i tako će biti do kraja samo je upitno sa koliko bodova prednosti sada smo na 60 bodova 13 više od drugoplasiranog NK Zagorca.

 

[event_blocks id=”6834″ title=”23. kolo 2. NL Središte Juniori” ]

Juniori su ponovo na gostovanju razočarali i sebe i druge. Ali mora im se priznati željeli su, uklizavali (na umjetnoj travi) borili se ali ovo je jedan od dana kada tebi ništa ne polazi za nogom a protivniku sve.
Kada gubiš sa 4-0 na poluvremenu a trener ti kaže da si dobar onda je netko lud. Ali, dobiješ dva gola iz kornera kada lopta doslovce pogodi protivnika u glavu i isti je unese u gol, i još si daš autogol kada oko našeg igrača i golmana nitko nije….onda je to stvarno peh. I onda u drugom poluvremenu dečki stisnu bolji su, smanje na 4-1 pa imaju još dvije šanse da se približe protivniku i padnu iz te dominacija zadnje 3 minute i dobiju još dva gola. Znamo da možemo znamo da budemo i pokazat ćemo već na idućoj domaćoj utakmici da smo pravi.

Nakon utakmice Dario Barišić završio je u bolnici sa nadamo se lakšim potresom mozga.

Dario ozdravi brzo čekamo te.

Komentari (1)

 • 19. 04. 2016. u 09:36 Puknuti

  Ovaj vikend se spremao jedan derbi između kadeta Moslavine i Samobora. Dvije jake momčadi u vrhu tablice, naši kadeti drže čvrsto prvo mjesto a Moslavina četvrto mjesto i to je jedna od momčadi koja se pokazala kroz igru da bi mogla a i htjela itekako poremetit planove našeg kluba. S opravdanim razlogom bilo je malo i strepnje prije ove utakmice jer išlo se u goste jakom protivniku. Nažalost trener samoborskih kadeta Dražen Ivančević bio je spriječen iči na gostovanje pa se tu još dodatno zakomplicirala situacija. No upute koje su kadeti dobili ujutro prije polaska od trenera bile su jasne i krenulo se prema Kutini. Trener juniora Berislav Gluić ovom je prilikom preuzeo dirigentsku palicu momčadi kadeta. Utakmica je odmah od prve sekunde počela brzim tempom s jedne i druge strane no naši momci su uskoro nametnuli igru koja njima odgovara. Vidjelo se da je domača momčad kvalitetna i raspoložena za napad ali to im baš nije ovaj puta prolazilo od ruke jer naš veznin red im je remetio planove i protok lopte a zadnja linija sigurno čistila i ono malo lopti što je prošlo……kako se utakmica razvijala napadi naših kadeta su postajali sve konkretniji i opasniji po gol Moslavine. Nekoliko dobrih udaraca njihov golman sigurno brani, dok s naše strane Valentino je isto imao par intervencija. U dvadesetoj minuti legendarni Rega je morao zbog bolova u prsima izači iz igre, zamjenjuje ga Budan i to je što se tiče zamjena bilo to jer više nikoga na klupi nismo imali (zanimljivo da kad igramo doma zna na klupi sjedeti po 5-6 igrača). U tridesettrečoj minuti Gara probija po ljevoj strani, loptom pronalazi Čosa koji sigurno zabija i s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U prvom djelu kadeti iz samobora pokazali su da su bolja momčad u svim segmentima igre. Početak drugog poluvremena je donio jedan polet kod domačih igrača i tu se jedno pet minuta stvorio pritisak na našu stranu no uz male korekcije trenera Berislava to je posloženo i opet se igra počela razvijat u našu korist a opasno po gol domačina. Rezultat toga je bio da je Čos u 55 minuti opet pospremio loptu u gol domačina. Minutu kasnije su naši kadeti dobili jednu dobru lekciju iz neopreznosti. Faul na cca 30m ispred našeg gola i dok su naši kadeti i golman Valentino slagali živi zid njihov igrač je pucao po golu i makar je Valentino reagirao odlično nije stigao skinut loptu koja je otišla u same rašlje. Naši kadeti su očekivali da je prekid igre i da če se nastavit tek kada sudac odobri znakom no eto to je bila dobra škola. Domači igrači slave, navijači pozivaju na nekakvo ‘gaženje’, sudac se smješka a ono što sam vidio kod naših igrača je bilo hladna usredotočenost na igru i bez nekih prepucavanja otišli su do centra s loptom i makar nije bilo puno priče vidjelo se na njima hedan inat koji je govorio -e sada če te vidjet i tu im moram čestitat. Makar su dobili nezgodan gol u nezgodnom trenutku ostali su smireni. Domačini su tu dobili krila i veselje kako če sada preokrenut utakmicu. No to su samo oni mislili probali su još napad ili dva i krila su im ubrzo bila podrezana jer u 60-toj minuti Čos opet zabija. Tu se utakmica prelomila i makar se nastavilo do zadnje minute žestoko igrati domača momčad se dosta ‘razdvojila po šavovima’ i greške su bile sve češče dok su naši kadeti i dalje igrali svoju igru i čvrsto držali vezu između obrane i napada. Moram spomenut da je Čos još jednom poslao loptu u mrežu ali bio je u ofsajdu pa se nije priznalo. Sama činjenica da je golman domačih dvije minute prije kraja viknuo sucu da svira kraj da je dosta, govori kakvo je stanje bilo na terenu. Tih zadnjih par minuta su naši kadeti nogometnim riječnikom rečeno – sakrili loptu na terenu! Kraj su svi dočekali sa olakšanjem jer sunce je več dosta ugrijalo, a tempo utakmice je cijelo vrijeme bio na visokoj razini. Mora se čestitati našim dečkima na ovoj utakmici jer pokazali su vrhunsku igru protiv dobrih i jakih domačina, a to što je ovaj puta domačin izgledao slabije je samo stvar što drugačije nisu mogli zbog igre naših kadeta.
  Posebne čestitke i Voloder Josipu -Čosu, on je s ovim hat trickom prestignuo vodečeg strijelca lige Tea Brkića koji igra u Moslavini, a koji se ovu utakmicu i nije nešto naigrao jer je bio dobro pokriven
  kao i ostali igrači. Posebno se treba čestitat što su naši momci odigrali hladnokrvno i nisu se dali uvuči u prepucavanja i rasprave sa sucima i sa domačim igračima (što se ne može reči za igrače Moslavine) naši kadeti su igrali svoju igru i pokazali da su bolji, a pogotovo da im nije potrebno nekakvo kukanje ili pomoć sudaca. Spomenut ču i jedan detalj sa zagrijavanja prije utakmice gdje je ovaj puta zamjenski trener Berislav Gluić u jednom trenutku da motivira malo naše kadete okrenuo se prema kadetima Moslavine koji su se zagrijavalu i ‘ispalio’ – “Na njima jedino što vrijedi su dresovi!”
  To nije bilo iz namjere vrijeđanja domačih igrača nego više motivaciska rečenica da se malo digne moral našim dečkima prije tekme i moram reči da je dobrim djelom neizravno pogodio u metu jer definitivno da naši kadeti valjda u cjeloj ligi u kojoj igraju imaju najlošije dresove! Neka se niko ne ljuti ali jadan sudac treba promjeniti troje naočale da bi pročitao koji broj piše Klemi na leđima. Svi mi znamo da boj ne bije oružje sjajno ali baš da su bez brojeva na leđima ili da ti brojevi vise kao dlaka na ofucanoj mački i sa gačicama kojima su lastike odavno otišle i to da je njihov najbolji set dresova malo je neshvatljivo. Dobra stvar je što često nemaju više od dvije zamjene pa to nekako rasporede između sebe.
  Čestitam još jednom kadetima NK Samobora na pobjedi kojom su ponovno pokazali svoju kvalitetu no još je osam utakmica do kraja prvenstva pa ne treba previše slaviti nego samo tako nastaviti igrat dalje.

Komentari nisu mogući