Newsletter prijava

Juniori, Kadeti

Kadeti i juniori korak do ukupno prvog mjesta

Objavljeno: 31. 05. 2016. u 11:09   /   Autor:   /   komentari (1)

[event_blocks id=”6892″ title=”29. kolo 2. NL Središte Kadeti” ]

Kadeti su u nedjelju glatko dobili Dugo selo sa 5-1. Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu. Klemenčić Mihael je započeo iz kaznenog udarca i završio prvo poluvrijeme sa drugim zgoditkom za 4-1, između su još zabili Kižlin Karlo i Tin Katavić. U drugom poluvremenu rezultat je „zapečatio“ Voloder josip za krajnjih 5-1. Sigurna pobjeda matematički potvrđenih prvaka.
Bravo dečki.

[event_blocks id=”6840″ title=”29. kolo 2. NL Središte Juniori” ]

Malo smo se pribojavali juniora. Totalna mobilizacija cjelokupne Uprave i vodstva kluba oko juniora daje nam pravu sliku koliko nam je svima bitno da na kraju sezone budemo ukupni prvaci. Mogli smo to već matematički biti i ranije, ali sada kada je „vrag“ odnio šalu svi smo unutra.

Da je ozbiljno vidjelo se po sastavu, dan ranije namjerno je na seniorskoj utakmici pošteđen pune minutaže, Hasan Domagoj da bi što svježiji istrčao i sastavu juniora sutradan, isto tako u sastavu su bili Štignjedec i Kižlin Sandro. Na klupi uz trenera Gluića i koordinator svih selekcija Tomić Nikola.

I kad sada kažemo da je krajnji rezultat svega toga bio pobjeda juniora 9-3 sve smo rekli. Još su i gosti dobro prošli. A da su „seniori“ shvatili što se od njih očekuje vidi se po strijelcima
Sandro Kižlin 5 pogodaka, Josip Štignjedec 3 pogotka, Čutić iz kaznenog udarca 1.

I sada u Bistru. Treba nam jedan bod iz dvije utakmice da smo matematički prvi. Ali nema straha jer ako i izgubimo obje utakmice taj bod tražimo u zadnjoj utakmici sezone protiv kadeta Jaruna. Naravno uz uvjet da Bistra pobjedi u sve 4 utakmice do kraja. Ako bilo gdje kiksa opet smo prvi. Drugim riječima jedan mali korak dijeli nas od veselja.

 

[league_table id=”4402″ title=”2. NK Središte Kadeti – Trenutni poredak” number=”20″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

 

[league_table id=”4388″ title=”2. NK Središte Juniori – Trenutni poredak” number=”20″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

 

Komentari (1)

 • 01. 06. 2016. u 09:32 Puknuti

  Prvo samo kratki osvrt na utakmicu kadeta Samobora i Udarnika u kojoj su kadeti Samobora pobjedili 3:2 ali su nekako tako bezvoljno odigrali (pogotovo drugo poluvrijeme) da smo svi mi koji smo pratili tu utakmicu imali dojam da naši kadeti igraju sa 30% snage. Iskreno do zadnje sekunde bili smo u neizvjesnosti kako če to završiti. Nakon par dana usljedila je zaostala utakmica sa NK Zagorcem iz Krapine koja je bila pravi derbi između naših prvoplasiranih kadeta i drugoplasiranih kadeta Zagorca. Domačini su otvorili utakmicu jednim dosta jakim presingom na naš gol i to je prvih 15 minuta urodilo sa dva gola u našoj mreži. Prvi malom greškom naše obrane, drugi dobrom akcijom domačih igrača iz kornera. Onda su se razbudili Samoborci i uskoro je Čos smanjio rezultat na 2:1 no usprkos našim daljnim napadima nikako da drugi puta zatresemo mrežu domačina. Pogotovo drugo poluvrijeme vladala je dominacija naših kadeta na igralištu gdje su domačini tek povremeno napadali. No na našu žalost nikako da padne izjednačujući gol, a umjesto toga u zadnjoj minuti primamo gol iz jedne kontre ali iskreno kako se naša momčad preorijentirala u formaciju za napad i tako igrala skoro cjelo drugo poluvrijeme taj gol i nije iznenađujuči, a ionako nije više igrao neku ulogu u zadnjoj minuti osim za veselje domačih igrača. Moram primjetiti da su kadeti Samobora tu u gostima odigrali jednu solidnu i dobru utakmicu koja je igrom pružila puno više od utakmice sa Udarnikom. Malo nam je bilo žao što nije stiglo još bodova na naš konto ali su zato juniori odigrali 1:1 pa je s te strane stigao bod.
  Zatim za vikend je usljedila utakmica naših kadeta sa vršnjacima iz Dugog Sela. Utakmica je počela sa malim odmjeravanjem snaga no uskoro su naši kadeti preuzeli inicijativu i postalo je opasno po gol gostiju. Prvi gol zabio je Klema iz jedanesterca, a zatim uskoro Kižla no nedugo poslje toga usljed jednog prekida za goste dugačka diagonalna lopta iznenadila je malo našu obranu koja se par sekundi prije osvježila vodom i rezultirala je sa golom u našoj mreži. No tu igra nije stala, uskoro su naši kadeti povečali rezultat na 3:1 (Katavić) a nešto prije pauze Klema je povisio na 4:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor i tolko potrebno osvježenje jer sunce je dobro upeklo. Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu u kojem su naši kadeti diktirali tempo i nisu dozvolili nikakvanih iznenađenja, a pred kraj Čos zabija za 5:1. S tim rezultatom je završila utakmica u kojoj su kadeti opet pokazali svoju snagu igre protiv nimalo slabe momčadi Dugog Sela koji su četvrti na tablici.
  Konačno da sam imao vremena pogledati utakmicu juniora Samobora pa to nisam htio propustiti i zbilja bi mi bilo žao da to nisam vidio….kako je to počelo! Nije istekla prva minuta i več je pao gol. Da skratim usljedila je kanonada projektila i po jednom i drugom golu kao da ratuje amerika i rusija. No definitivno da su od prve minute juniori Samobora bili kudikamo bolji što se vidjelo ubrzo po rezultatu no nikako da se uplovilo u sigurne vode taman 3:0 i dobijemo gol….
  pa povečamo vodstvo i opet primimo gol no sve su to raspoloženi domačini u hodu rešavali i zabijali golove kao po traci. Moram reči da je utakmica zbilja bila odigrana ‘za publiku’ je tu je bilo i hrpa ljepih poteza a kolmunacija svega je bilo kada je u zadnjoj minuti golman juniora samobora Čuta zabio gol iz penala. Veselje svih, čak su zapljeskali i malobrojni gostujuči navijači. Čestitam kadetima i juniorima na pobjedama i zahvaljujem u svoje ime i ime ostalih navijača na ljepim utakmicama jer divno je bilo gledati vašu igru!
  Sljedeči vikend sljedi zadnje gostovanje i to u Bistri. Bistra je jak protivnik kojega se ne smije podcijeniti i pretpostavka je da če silovito krenuti od prve minute ali ako se izdrži početni pritisak vjerujem da čemo nametnut svoju igru. Uostalom naše momčadi su igrale i protiv puno jačih poput Novigrada, Intera, Rijeke ….i nisu posustali i pokazali su da znaju i mogu igrati s najjačima i zato vjerujemo u njih. Jedino treba se opasno paziti kartona (pogotovo ne prigovarat sucima) jer pretpostavka je da bi nas mogli desetkovat kartonima da nas oslabe zato samo smireno igrat. Bit če teško ali svi vjerujemo u vas i znamo da niste slučajno prvi na tablici, sve je to stečeno vašom zaslugom.
  Sretno!

Komentari nisu mogući