Newsletter prijava

Prstići, Video

Prstići osvojili međunarodni turnir u Farkaševcu!

Objavljeno: 23. 06. 2016. u 12:10   /   Autor:   /   komentari (0)

U subotu 18.6.2016. prstići NK Samobora nastupili su na 8.međunarodnom nogometnom festivalu „TROFEJ DJEČJI NOGOMET 2016“ u Farkaševcu. Natjecali smo se u kategoriji u-9 ( igrači rođeni 2007.g i mlađi ). Nažalost zbog par odlazaka na more i par igrača koji su se razboljeli, nismo prijavili dvije momčadi kako smo planirali.

U našoj kategoriji natjecalo se najviše ekipa, njih čak 20. Ždrijeb nas je smjestio u skupinu H, zajedno sa Nogometnom Akademijom Mladinić (Split), NK Nova Zora (Sv. Filip i Jakov) te FK BSK (Banja Luka), iz susjedne BiH.

U jutarnjem djelu turnira igrali smo odličan nogomet, uz puno lijepih akcija i pogodaka koji su došli kao plod lijepih akcija. Osim pobjeda, veseli igra lijepa za oko, nesebičnost i puno kombinatorike. U skupini smo zabilježili 3 pobjede, sa impresivnom gol razlikom 14:0. Samobor-NA Mladinić 9:0, Samobor-FK BSK 2:0, Samobor-Nova Zora 3:0.

U popodnevnom djelu turnira igrala se faza natjecanja na ispadanje. Zbog velikog broja momčadi i skupina, prstići su krenuli od osmine finala. Ždrijeb nam je u 1/8 finala dodjelio NK Udarnik iz Kurilovca. Utakmicu smo pobjedili sa 1:0, prekrasnim pogotkom Martina Filipčića te se plasirali u sljedeću fazu natjecanja. Utakmicu 1/8 finala smo odigrali malo uspavano, jer su jutarnje utakmice i trčanje po velikim vručinama malo umorile naše igrače. Ipak, uspjeli smo iz nekoliko šansi zabiti pogodak i zasluženo se plasirati u 1/4finale.

Tamo nas je čekala momčad Jaske sa kojom često igramo prenstvene utakmice. Na kraju ispada da je ta utakmica bila naša najteža utakmica na turniru. U petoj utakmici koju smo igrali taj dan, uspjeli smo povesti 1:0, (ponovno pogotkom Martina Filipčića) i uz dosta za nas netipičnih pogrešaka i promašenih šansi, doveli smo se u situaciju da strepimo do zadnje minute. Nažalost u zadnjoj minuti Jaska postiže pogodak dalekometnim udarcem u rašlje našeg vratara (jedini koji smo primili na turniru) i po starom nogometnom pravilu, na naplatu su došli naši promašaji i malo slabija igra. Pristupili smo izvođenju penala. Svaka momčad je od 3 penala zabila 2 i krenuli smo u raspucavanje. U raspucavanju se najbolje vidio naš timski duh i koncentracija. Mi imamo tu sreću da u momčadi imamo igrača sa možda najizrađenijim i najljepšim udarcem u našoj ligi, Tonija Bratanića koji nepogrešivo zabija penale pod pritiskom. Protivnički igrač također puca odlično i sigurno, pa na golu odličnog Maxa Lohningera (koji je obranio jedan penal) mijenja kapetan Marko Delimarić, inače vezni igrač. Marko, inače nizak rastom, pokazuje sjajne reflekse i brani penal protivničkom igrač te daje priliku Toniju da pogotkom riješi ime pobjednika. Međutim dogodilo se ono što se događa jako rijetko, pa Toniju vratar fenomenelno brani penal. U sljedećoj seriji Kapetan Marko kapetanski opet fenomenalno brani penal igraču Jaske, a svi znamo da Toni ne može promašiti 2 puta zaredom. Toni zabija i vodi nas u 1/2 finale!!!

U 1/2 finalu još teži ispit. Momčad Naftaša iz Ivanića, odlična momčad koja je osvojila naslov prvaka NSZŽ u svojoj skupini, ispred odličnih nogometnih škola kao što je ona HNK Gorice, Dugog Sela… Nakon 2 malo slabije partije, gdje nismo prikazali našu najbolju igru, ali jesmo borbenost i disciplinu, u polufinalu opet igramo fenomenalno. Iako već 6. utakmica isti dan, iako iscrpljeni od sunca i trčanja, pružamo odličnu partiju, borimo se kao lavovi te pobjeđujemo fizički i tehničku impresivnu ekipu Naftaša sa 1:0, ponovno pogotkom Martina Filipčića. Uz gol, stvorili smo još nekoliko šansi, te sasvim zasluženo pobjedili i ušli u finale!!!!

U finalu, odlučili smo ostaviti zadnji atom snage na terenu. U 7. Utakmici dana, pomoglo nam je i to što se temperatura malo spustila i igralo se po idealnim nogometnim uvjetima. Sa druge strane čekala nas je momčad iz susjedne Slovenije, NK Rudar iz Velenja. U najvažnijoj utakmici turnira, odigrali smo bez greške. Svaka karika u momčadi je bila na razini. Svaki igrač je odigrao ulogu koja mu je bila namjenjena i dao još malo više. Rezultat toga je uvjerljiva pobjeda nad slovenskim prvoligašem od 3:0. Veseli nas to što su u finalu dva pogotka postigli igrači koji su 2008. godište(Borna Stupar i Jospi Lučić), dakle godinu dana mlađi od ostalih igrača u našoj kategoriji. Jedan pogodak je dodao Martin Filipčić.

Vratar Maximilian Lohninger, koji je mijenjao prvog vratara momčadi Jana Konjuha, koji je na moru, branio je bravurozno te je primio samo jedan gol na turniru. Sasvim zasluženo, na kraju je Max proglašen najboljim vratarem turnira!!! Pošto Max posjeduje državljanstvo Austrije i Hrvatske, već je krenuo rat HNS-a i OFB-a za koju će reprenzentaciju Max u budućnosti nastupiti. Na kraju je predsjednik HNS-a, Davor Šuker postigao dogovor sa svojim austrijskim kolegom, pa će Max nogomet igrati pod hrvatskom zastavom, dok će na natjecanja u skijanju ići pod austrijskom.

U obrani nezamjenjivi su bili Patrik Dujmović i Josip Lučić. Hrvali su se i borili protiv fizički jačih igrača, ali su svojom brzinom,odličnim postavljanjem,zatvaranjem leđa,borbom i požrtvovnosti uspjeli odraditi svoj dio posla te još ispraviti koju grešku igrača ispred njih. Uz to su u fazi napada pokazali smirenost i koncentraciju, te su se pravovremeno dodavali u napad i nudili se na povratne lopte. Svaka čast svim dečkima na igri u fazi obrane, jer u kategoriji gdje po utakmici zna padati 5-10 golova, primiti samo 1 u 7 utakmica je pothvat.

U srednjem redu dominirali su Toni Bratanić, Marko Delimarić i Martin Filipčić. Toni je kao srednji vezni vrhunski odradio turnir u oba smjera. Igrajući najodgovorniju poziciju u momčadi, uz svoje poznate lopte sa očima u prostor,kombinatoriku u napadu i izrađeni udarac, stigao je i odraditi lavovski dio posla u obrani, pa je tako prekinuo puno protivničkih napada i blokirao puno udaraca na gol. Martin i Marko su izluđivali protivnike svojim prodorima, driblinzima te odličnim asistencijama i golovima u napadu. U fazi obrane, su sa pametnim postavljanjem i pravovremenim pritiskom uspjeli oduzeti puno lopti, te neumornim trčanjem gore-dole nisu dopustili puno centaršuteva i udaraca na gol. Svojom igrom su podsjetili na trojac Asanović-Boban-Prosinečki.

U napadu su Borna Stupar i Ivan Vojvoda u stilu Maria Manđukića neumorno pritiskali zadnju liniju protivničke momčadi te svojim zalaganjem prisilili protivnike da nam puno puta predaju loptu u posjed. Osim toga zadržali su puno odbijenih lopti te omogućili našim igračima da prijeđu iz faze obrane u fazu napada. U napadu nisu samo zabijali, nego su i kreirali šanse, odličnim loptama za svojesuigrače koji su ulazili iz drugog plana. O momčadskoj igri u fazi napada nabolje govori činjenica da je svaki igrač zabio barem jedan gol na turniru.

Na kraju organizator je odlučio honorirati našu igru i nagradom za najboljeg igrača turnira, koju je dodjelio Martinu Filipčiću !!!!

U slavlju nakon turnira priključili su nam se i naši limači koji su u kategoriji U-11 osvojili 3.mjesto!!!!

Čestitke svim igračima, trenerima i roditeljima koji su sudjelovali u radu omladinske škole ove sezone. Naravno, pohvala i organizatorima turnira na odlično pripremljenim terenima i popratnim sadržajima, te sucima na odličnom suđenju.

Na kraju evo i svih rezultata i strijelaca :

GRUPA H
NK Samobor – NA Mladinić 9 : 0 ( Delimarić 2, Filipčić 3, Stupar, Bratanić, Dujmović, Vojvoda )
NK Samobor – FK BSK (BiH) 2:0 ( Bratanić, Vojvoda )
NK Samobor – NK Nova Zora 3:0 ( Delimarić 2, Stupar )

1/8 FINALA
NK Samobor – NK Udarnik 1:0 ( Filipčić )

1/4 FINALE
NK Samobor – NK Jaska 1:1, ( Filipčić ), 7:6 nakon penala

1/2 FINALE
NK Samobor – NK Nafaš Ivanić 1:0 ( Filipčić )

FINALE
NK Samobor – NK Rudar Velenje (Slo) 3:0 ( Stupar, Filipčić, Lučić )