Newsletter prijava

Pioniri

Pioniri NK Samobora ispali u drugom kolu Kupa NSZŽ

Objavljeno: 12. 09. 2016. u 13:09   /   Autor:   /   komentari (0)

U četvrtak 08.09.2016.godine odigrana je utakmica 2. kola Kupa Nogometnog saveza zagrebačke županije, između selskcija Pionira NK Samobora i NK Naftaša iz Ivanića.

NK Samobor – NK Naftaš Ivanić 2:5 (2x Horvat)

Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom gostiju 3:2 iako su pioniri porikazali vrlo dobru igru te većinom imali loptu u svom posjedu. Od samog početka su pokazali veliku želju koja je već u 10. minuti nagrađena pogotkom Mateja Horvata, koji je nakon lijepe akcije pobjegao svojim čuvarima i odmjerenim udarcem pogodio mrežu, pored istrčalog gostujućeg golmana. Nakon toga dvije pogreške obrane Samobora koji neshvatljivo predaju loptu protivnicima a oni koriste priliku i oba “poklona”, za preokret, spremaju u mrežu domaćina.

Samoborci nisu posustajali već su nastavili u istom ritmu pa Bićan dva puta istrčava sam pred golmana Naftaša ali ga ne uspijeva savladati. Ipak, za povratak se potrudio raspoloženi Matej Horvat koji, nakon gotovo identične akcije, zabija za 2:2. U posljednjim sekundama poluvremena gosti ponovo dolaze u vodstvo iz udarca sa više od 30 metara.

Drugo poluvrijeme započelo je dominacijom gostiju pa trener Samobora u igru šalje sve rezervne igrače u nadi da će isti svojom svježinom anulirati premoć gostiju, međutim, nije se dobio željeni efekt. Do zadnjih minuta utakmice ostaje rezultat prvog poluvremena i tada gosti zabijaju još dva gola, zahvaljujući padu koncentracije pionira Samobora.
Sljedeća utakmica pionira je gostovanje u V. kolu I. lige NSZŽ-e, kod vršnjaka HNK Gorice.