Newsletter prijava

Foto, Pioniri

Pioniri u dobroj formi pobjedili Top

Objavljeno: 08. 11. 2016. u 18:51   /   Autor:   /   komentari (0)

[event_blocks id=”9007″ title=”12. kolo 1. LIGA NSZŽ PIONIRI” ]

U 12. kolu Pioniri Samobora su gostovali u Kerestincu, gdje su potpuno zasluženo pobijedili, te još jednom potvrdili dobru formu iz proteklih utakmica. Već je u 4. minuti Luka Ašanin odmjerenim udarcem zabio za 1:0 nakon što se u kaznenom prostoru najbolje snašao na idealno ubacivanje iz kuta Jakova Kosa. Upravo je Kos nakon 3 minute povisio na 2:0, kao rezultat školski izrađene akcije. Nakon idealnog otvaranja utakmice, pioniri jako dobro kombiniraju u sredini terena, pa se prilike redaju jedna za drugom. U 28. minuti jednu takvu domaći igrači prekidaju prekršajem na nešto više od 30 metara, a ubacivanje Romana Otmačića najbolje koristi Petar Bićan, koji u kaznenom prostoru prolazi golmana te upućuje loptu prema praznom golu, a tada natrčava Deni Vitko koji je odgovorno otpratio akciju do kraja te sa neposredne blizine “zakucao” loptu u gol.

Početkom drugog poluvremena, domaćini preko Bašića ipak smanjuju na 3:1 ali već minutu iza toga je Bićan vratio rezultat na tri gola razlike. Potom je trener Samobora obavio čak 5 izmjena, ali time momčad nije “ubacila u veću brzinu” već upravo suprotno, pa su domaćini pogotkom Bujanovića smanjili razliku na 4:2.

Iako se na trenutke mogao steći dojam da su domaćini nekako uspjeli neutralizirati neprekidne napade Samobora, te da su uspješno prekidali brzi protok lopte i kombinatornu igru gostiju, raspoloženi Bićan u 56. minuti ponovno zabija za 5:2. Do kraja utakmice domaćini su preko Meštrovića zabili za 5:3 nakon pogreške samoborskog čuvara mreže Šimuna Dropuljića, ali je potonji isto tako u dvije situacije bio vrlo dobro postavljen te sigurno reagirao.

Neovisno o svemu viđenom, pobjeda samoboraca ni u jednom trenutku se nije mogla dovesti u pitanje jer je njihova prezentacija sugerirala da su u ovoj utakmici svakako bili bolja momčad.

[event_list id=”4653″ title=”Rezultati 12. kola 1. Lige NSZŽ za Pionire” team=”0″ league=”135″ season=”402″ venue=”0″ status=”default” date=”default” day=”” number=”10″ order=”default” columns=”event,teams,time,season,venue” show_all_events_link=”0″ align=”none”]

[event_list id=”4653″ title=”Raspored 13. kola 1. Lige NSZŽ za Pionire” team=”0″ league=”135″ season=”403″ venue=”0″ status=”default” date=”default” day=”” number=”10″ order=”default” columns=”event,teams,time,season,venue” show_all_events_link=”0″ align=”none”]

[league_table id=”4517″ title=”1. Liga NSZŽ za Pionire – Trenutni poredak” number=”20″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Galerija fotografija sa utakmice