Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Bez bodova u Buševcu

Objavljeno: 23. 04. 2018. u 08:23   /   Autor:   /   komentari (0)

U početnih sedam utakmica proljetnog dijela prvenstva, ponajviše zbog odgode početnih kola, raspored je naše golobrade seniore “poslao” čak pet puta na gostovanje. Ove nedjelje, u prekrasnom ambijentu, odigrana je utakmica protiv Poleta iz Buševca. Novi trener seniorske momčadi, Sven Raić, nije mogao računati na ozlijeđene igrače Ovčaričeka i Golubića te na Ibrahimovića koji nije imao pravo nastupa zbog akumuliranih žutih kartona.

Samobor je u utakmicu krenuo strpljivo i odlučno, prvu priliku stvorili su u 8. minuti kada nakon kratkih dodavanja na desnoj strani Bartol i Aljinović izbacuju protivničke braniče, Aljinović ulazi u kazneni prostor i umjesto udarca odlučuje se na dodavanje, međutim, Cvrtak ne reagira najbolje i propušta šansu na samom početku dovesti Samobor u vodstvo. Prvi dolazak domaćina pred gol Samobora rezultirao je pogotkom nakon kornera u 11. minuti utakmice.

Nogometaši Samobora, za razliku od prethodnih utakmica, igrali su s većim posjedom lopte i marljivo pokušavali doći do pogotka  za izjednačenje, no danak neiskustvu plaćen je u 25. minuti kada domaćini iz kontre postižu gol za 2:0. Niti taj zgoditak nije obeshrabrio Samoborce, slobodno možemo reći kako je u jučerašnjoj utakmici Samobor igrao, a Polet zabijao, odnosno kaznio svaku pogrešku gostujuće momčadi. Tančar u 43. minuti dodaje loptu protivničkom igraču u noge, na 20 metara od svog gola, a Robert Zlodi sa 16 metara prekrasno zabija uz samu vratnicu za 3:0.

U drugom poluvremenu, sličan tijek događanja. Domaćini su se povukli u šesnaesterac čekajući kontre. Nizale su se dobre prilike Aljinovića, Volodera, Cvrtka, ali bez opasnosti po protivnički gol. Katastrofalno su reagirali obrambeni igrači i vratar Kranjec nakon kornera gostiju u 57. minuti kada kapetan Poleta Ivica Sučić zabija direktno iz kornera u bliži kut.  U 77. minuti domaći branič igra rukom u kaznenom prostoru, a Aljinović zabija za 4:1 svoj prvi pogodak u proljetnom dijelu prvenstva.

U posljednjim trenucima susreta kada je Samobor svim silama pokušavao doći do drugog pogotka, nakon kontre, nespretno reagira vratar Kranjec i dopušta protivničkom igraču da na prazan gol postavi konačnih 5:1. za Polet. Potpuno zaslužena pobjeda domaćina koji je kaznio sve pogreške neiskusne momčadi Samobora.

Iduće subote na Gradskom stadionu igra se lokalni derbi protiv Save Strmec.