Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Seniori bez bodova u Zelini

Objavljeno: 22. 10. 2018. u 09:48   /   Autor:   /   komentari (0)

Seniori NK Samobor utakmicu 10. kola IV NL igrali su u Zelini te upisali još jedan poraz pa tako pet kola prije kraja prvog dijela prvenstva zauzimaju posljednje mjesto na ljestvici sa samo četiri osvojena boda. Domaći poraz u prošlom kolu od Dinama iz Odranskog Obreža (o:3) ostavio je gorak okus u ustima te se u Zelinu otišlo “što skuplje prodati kožu” kako bi se za završnicu jesenskog dijela natjecanja ušlo s pozitivnim nabojem koji bi sasvim sigurno Samoborce odveo do poneke pobjede i bijega s dna tablice. Odlična je vijest, uoči utakmice, bila povratak kapetana Antonia Mišure u momčad nakon ozljede zadobivene još u prvom kolu u Strmcu.

Početno ispitivanje protivnika trajalo je skoro 25 minuta, bez izraženih šansi i terenske inicijative obje momčadi. U tom periodu utakmice valja izdvojiti situaciju u 18. minuti kada je Burilo nakon dobre akcije primio loptu u šesnaestercu, branič Zeline ga ruši, ali sudac ne pokazuje na bijelu točku. Šest minuta nakon toga Regovića nespretno lopta pogađa u ruku u šesnaestercu, a kapetan domaćih Borovčak mirno zabija za vodstvo Zeline. Nakon toga nastupa već 100 puta viđen scenarij ove sezone, Samobor prima gol i nastaje raspad sistema. Pet minuta nakon, točnije u 29. minuti, domaćini iz potpuno bezopasne situacije dolaze do drugog pogotka. Ponovno isti igrač, neometan sa 6,7 metara glavom sprema loptu u mrežu za 2:0.

Dva pogotka u mreži nakon pola sata igre ipak su malo trgnula Samoborce koji u idućih nekoliko napada kreiraju par zapaženih prilika od kojih treba izdvojiti ubacivanje Šarića u peterac koje Petruša i Ibrahimović na uspijevaju pospremiti u mrežu. Kada se promašuju ovakve prilike svakom gledatelju postalo je jasno kako će bodovi ostati u Zelini. Ako je postojala ikakva nada u preokret ili barem bod u drugom poluvremenu, domaćini su je uništili u zadnjem napadu prvog poluvremena kada postavljaju konačnih 3:0. Strijelac je ponovno bio kapetan Zeline, Borovčak.

U drugom poluvremenu trener Matić promijenio je kompletan napad, ali niti igrači s klupe nisu donijeli ništa novo u igri. Preslika prvog poluvremena, ali na svu sreću bez dodatnih golova u mreži Samobora. Poneki bljeskovi u igri ipak daju nadu da će Samobor uhvatiti pokoji bod do kraja, a pred trenerom Matićem je izuzetno teško razdoblje dizanja morala momčadi koja je zapala u posve neočekivanu negativnu seriju.