Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Festival promašaja kažnjen s tri gola u Karlovcu

Objavljeno: 04. 11. 2018. u 17:35   /   Autor:   /   komentari (0)

Dvoboj nekadašnjih prvoligaša u sklopu 12. kola IV NL središte Zagreb u Karlovcu bio je zanimljiv samo prvih 45 minuta. Samoborci su u susret ušli čvrsto i odlučno te su se barem u prvoj dionici sasvim ravnopravno borili protiv favoriziranog domaćina te nalikovali momčadi koja je proteklog vikenda ostvarila pobjedu protiv Mladosti (Z) i pobjegla s dna ljestvice.

Na prvu značajniju priliku na utakmici čekalo se 12. minuta, Alagić je rukom bacio loptu po sredini do Kostanjskog koji s Gluićem odigrava dupli pas te idućim dodavanjem guraju Ibrahimovića na lijevoj strani igrališta u izglednu poziciju, međutim vratar domaće momčadi brani. U 23. minuti Karlovac 1919 prvi puta je opasan pred golom Alagića, ali vratnica spašava Samoborce. Samo deset minuta kasnije Karlovac opet prijeti, odličan je bio udarac Štefančića sa 16 metara. Samobor u prvom poluvremenu parira domaćinu, igrala se 40. minuta na polovici domaćina kada Burilo s lijeve strane odlično puca, golman brani, a Kostanjski na odbijenu loptu sa 7 metara glavom promašuje cijeli gol. To je bilo sve od izglednijih šansi u prvom poluvremenu, a valja pohvaliti požrtvovnost i nekoliko odličnih prodora Regovića.

Drugo poluvrijeme, za razliku od borbenog prvog, bilo je nalik većini utakmica ove sezone. Samobor ulazi mlitavo i nonšalantno u drugi dio dvoboja te već u 49. minuti Maruna spašava loptu s crte. Bez prevelike igre na terenu u idućih par minuta da bi onda iz naizgled bezopasne situacije u 55. minuti domaćini poveli preko Štefančića. Dvije minute kasnije, tračak nade za Samobor. Ibrahimović se odlično oslobađa protivničkog braniča, ulazi u gol šansu, ali puca slabo točno u vratara. U 61. minuti Popovački povisuje na 2:0 za Karlovac. Idućih desetak minuta Samoborci su pokušavali složiti dobitnu kombinaciju koja bi ih možda vratila u susret, ali bez uspjeha. Stojčić u 74. minuti zabija za konačnih 3:0 i od tada kreće ofenziva na obje strane. Igre u veznom redu nije bilo, Samobor je očajnički pokušavao doći do pogotka, a domaćini su preko kontra napada konstantno prijetili. Alagić je vrhunski u 77. minuti obranio udarac domaćina s 10 metara. Samobor je konstantno “visio” pred golom Karlovca, sve prilike i polu prilike je nemoguće nabrojati. Ostaje nam spomenuti tek pokušaj Šarića u 79. minuti kada je ostao sam pred golmanom nakon odličnog ubačaja, ali ni on nije bio precizan. Domaćinima potpuno zasluženo ostaju sva tri boda, a Samoboru žal za propuštenim prilikama. Osjećaj je da se utakmica igrala do idućeg jutra Samoborci ne bi postigli gol. U sljedećem kolu na Gradskom stadionu NK Samobor očekuje Segestu.

 

12. kolo IV NL središte Zagreb
3. studenog 2018., Karlovac

NK Karlovac 1919 3:0 NK Samobor