Newsletter prijava

Seniori, Vijesti

Tondach skupo naplatio promašene prilike

Objavljeno: 08. 04. 2019. u 08:24   /   Autor:   /   komentari (0)

U 21. kolu 4. NL Središte momčad Samobora dočekala je Tondach nošena sve boljom igrom, ali i imperativom pobjede koja bi značila i bijeg s dna ljestvcie, s obzirom na to da je Moslavina poražena od Vrapča.

Gosti su se od prve minute postavili u blok čekajući svoju priliku iz kontra napada što je nogometašima Samobora otežavalo pristup vrataru Družinecu. Međutim, početno “lomljenje” gostiju trajalo je svega 14 minuta kada nakon prekrasne akcije Brujića i Puškarića, Kostanjski dobiva loptu na 8 metara, ali umjesto u gol puca po podu točno u vratara. Dvije minute kasnije na lijevoj strani lijepo kombiniraju Čerkez i Ibrahimović, lopta dolazi do Šarića koji iz kosa puca u donji desni kut, ali Družinec brani.

u 25. minuti Brujić s centra kreće u solo prodor, nanizao je 6 protivničkih igrača kao od šale, šalje dugu loptu u for na lijevu stranu prema Ibrahimovoću koji sjajno centrira, lopta prelazi preko svih igrača u skoku te na drugoj stativi sam ostaje Maruna, gol je praktički prazan, ali nepreciznim volejem Maruna šalje loptu nebu pod oblake.

Bilo je samo pitanje trenutka kada će se “otvoriti”. U 35 minuti Brujić ostaje sam na 18 metara, ali loše puca. Isto je ponovio i Maruna 5 minuta kasnije. U 44. minuti susreta Puškarić kreće u silovit i brz prodor po desnoj strani, nezaustavljivo dolazi u priliku za centaršut Brujiću koji sjajno prima loptu i puca po podu par centimetara od desne stative. Bilo je to sadržajno poluvrijeme u kojem je momčad Samobora morala voditi s 3 ili 4 pogodaka razlike.

Drugo poluvrijeme počelo je vrhunskim nabacivanjem Horvata iz Kornera, Severec je u trolistu naših nogometaša koji su išli na tu loptu bio najviši, odlično udara loptu glavom, ali gol vratara Družineca bio je začaran te lopta odsjeda na prečki. Devet minuta nakon toga Maruna sjajsno prolazi po desnoj strani, centrira u peterac, a Kostanjski ostaje kratak i ne uspijeva loptu napokon pospremiti u mrežu. Što se tiče Samobora, to je bilo to za ovu utakmicu. Ušlo se u razdoblje od 10 minuta u kojima su gosti nanjušili svoju priliku, a utakmica je poprimila već nebrojeno mnogo puta viđen scenarij ove sezone. Najprije iz kontre Merlin “na silu” uspijeva strpati loptu za 0:1 u 62. minuti, a u 75. Mlinarić s 18 metara prekrasno zabija za konačnih 0:2. Valja spomenuti kako je u sudačkoj nadoknadi gostujuća momčad mogla doći i do trećeg pogotka.

Sljedeće nedjelje Samobor gostuje u Maču.

 

4. NL Središte, 21. kolo
Gradski stadion Samobor, gledatelja 50

NK Samobor 0:2 NK Tondach

0:1 62. min Merlin
0:2 75. min Mlinarić